Zbultran

logo

3. ročník tradičního pochodu z Borku p. Troskami do Valečova 2008

1. Na startu v Borku pod Troskami

1. Na startu v Borku pod Troskami

Tradiční pochod, tentokráte opačným směrem než loni, se konal o měsíc dříve. (Tady je odkaz na loňskou reportáž.)

Stanovit termín, kdy by měli čas všichni, to byl nadlidský úkol. A tak jsem nakonec musel naprosto nedemokraticky rozhodnout a určit termín sám. A tak došlo k tomu, že pochod,dříve konaný o vánočních svátcích, se nakonec uskutečnil 17. listopadu.

Až do neděle to vypadalo, že pochod bude mít nejnižší účast ve své tříleté historii. Účast potvrdili jen Mustangové – tedy Radek a Šárka, oba hudebníci a známí Moniky Deváté. (Ano je to ten Radek ze skupiny Pink Elefants). Hroch hlásil jako loni „nachcípanost“, Veruňák je těhotná a bylo by to na ní moc, „náča“ něco měl (stejně jako loni) a Moniku jsem volbou termínu vyšachoval. Navíc Erik z Budějovic s Hankou se také nenechali přemluvit. Vše se změnilo v neděli po druhé odpolední, kdy Hroch zavolal, že vyrazí z Prahy asi ve čtyři a přiveze Tomáše s Erikem (mušketýrem). Domluvili jsme se, že když to stihnou včas, vyrazíme ještě do Biografu Český ráj na film Mamma Mia.

Vše proběhlo podle domluvy a tak jsme čtvrt hodiny před zahájením vstoupili do kina. Byli jsme velmi překvapeni množstvím lidí stojících ve frontě na lístky. V tomto kině jsme totiž byli zvyklí sledovat filmy v počtu tak maximálně 15 diváků. Teď jsme byli rádi, že jsme vůbec sehnali lístky v 1. řadě. Film byl pěkný, dalo by se na něj jít i podruhé. Po kině jsme koupili pizzu ssebou (tedy Hroch jí koupil) a na chalupě v Holíně jsme popili trochu dobrého vínka.

Ráno jsem vyrobil výletníkům svačinky a Petra nás odvezla na start do Borku. Tam už byli Mustangové, kteří málem nedorazili, protože jim den před „odešla“ baterka v autě. Nafotili jsme skupinové startovní foto a vyrazili jsme. Petra tam ještě počkala, zda náhodou ještě někdo nepřijede vlakem z Jičína, aby ho poslala za námi.

Počasí bylo mizerné, sychravé, větrné, ale vylepšilo se. Všichni totiž o lepší počasí moc prosili Sluníčko nebo toho, kdo stojí nade vším. Tady je video, krátce po startu, z půle cesty i skoro před koncem. Jsou tam i záběry na vypuštěný rybník Věžák. Musím říci, že prvních asi 16 km na rozcestí u Podvyskeřského mlýna, patřilo mazi mé nejtěžší. Dokonce jsem uvažoval, že bych to přerušil a zavolal Petře, aby pro mě přijela autem. Byla to taková nějaká divná únava, bolavá záda, tlak na prsou … Ale zvítězil jsem nad hmotou těla a po krátkém odpočinku a pojedení svačinky, jsem pokračoval dále již prakticky v pohodě. Hroch na mě počkal a byl moc hodný a poděkoval jsem mu a uvědomil jsem si, že kolikrát on zůstal vzadu pro bolest zad a to si ani nemohl vzít prášek, protože vezl autem dva výletníky a po prášku se šoférovat nesmí.

Pak jsme dostali chuť na hospodu, jenže všude bylo zavřeno. Až v Příhrazech jsme byli úspěšní, dokonce jsme od majitelů dostali každý pohárek místní medoviny. Kolem koupaliště, nyní připomínajícího rašeliniště, jsme pokračovali po červené TZ nahoru do kopce a pak nejkrásnější častí přes schůdky a žebříky na Staré hrady a Krásnou vyhlídku. Tady jsme se museli rozhodnout, zda pokračovat po červené TZ přes Drábské světničky, nebo po modré TZ kolem Mužského (tedy cestou pohodlnější a kratší). Tomáš chtěl jít přes Drábské, ale pro svou neprůbojnost začal povolovat. Hroch tedy rozhodl, ač nejvíce zničen, že se půjde přes ně. A tak jsme šli a viděli krásný západ slunce a stmívalo se až byla úplná tma ozařovaná jen hvězdami. Pak volala Petra, kde jsme a my už byli na silnici a vydali jsme se po ní, protože lesem už to moc nešlo. A tak jsme došli do cíle.

Tomáš nakonec nahoru na Drábské světničky nevylezl a tak jsem mu natočil video. A na tomto videu je Hroch, jak se škrábe vzhůru.

A tady jsou fotky od Erika a jeho videjko.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

2. Medovina na zahřátí
3. Rozkurážnění poutníci
4. Ani kapička nazmar
5. Sluníčko se umoudřilo
6. Vypuštěný Věžák
7. Labutě ve zbytku vody
8. Místy slunečno
9. Skoro neprošel
10. Po bouřkovými mraky
11. Čekání na Šárku
12. Restaurace - jediná otevřená
13. Tak kudy?
14. Mustang
15. Ochranné odrazové prvky
16. Stěna
17. Šárka vede
18. Erik
19. Tomášův úsměv
20. Borovice
21. Vrchol
22. Hroch
23. Chodníček
24. Vzhůru
25. Kýč?
26. V cíli
27. Sladká odměnka

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety