Zbultran

logo

Roma (Řím) 2017 - přílet

Trajánův sloup

Trajánův sloup

Začalo to na slevovém serveru, kde byla nabídka na 4 dny v Říme za deset tisíc na osobu. Řekl jsem si, že by to mohlo být hezké a tak jsme se s Petrou a ještě Ivoškem s Kačenkou domluvili, že vyrazíme. Jenže oni nám to vyprodali. A tak jsme si zkusili najít ubytování a letenky sami a ono to vyšlo levněji.

Do Říma jsme letěli s RYANAIR. Ivošek sehnal letenky s přednostním nástupem do letadla (Priority) a všechno „zabúkoval“ po internetu. Letěli jsme po poledni, takže nebylo žádné vstávání brzo ráno ani problém s návaznou dopravou. Přistáli jsme na letišti Ciampino o půl třetí. Pokračovali jsme autobusem Atral z nástupiště č. 4 na vlakovou zastávku Ciampino a odtud potom vlakem na Roma Termini (vlakové nádraží uprostřed Říma). Busem na nádraží to stojí 1,20 Euro, vlak pak 1,50 Euro za osobu. Na nádraží prý jezdí i společnost Cotral, ale jejich autobus jsme na letišti nenašli. Z letiště jedou i přímé autobusy na Roma Termini za 5,– Euro, ale byli jsme varováni, že když je zácpa, může cesta trvat i 2 hodiny.

Z nádraží jsme šli po ulici Via Cavour do ubytování Cozy Cavour. Ubytování bylo fajn, dvě ložnice, dvě koupelny, kuchyň a obývák. V kuchyni byla místo myčky pračka, ale co se dá dělat. Tablety do myčky si zase odvezeme domů. Paní Alexandra, která nám byla apartmán předat, nám i poradila, kam na jídlo nebo pro chleba.

Vyrazili jsme na večeři a protože restaurace Vecchia Roma byla v sedm večer ještě zavřená, navečeřeli jsme se v rovněž doporučené pizzérii Wanted. Po jídle dostal Ivoš chuť na kafe, ale to tam nevaří. Přešli jsme tedy ulici a dal si ho v baru (ve snídaňovém). Když chtěl „piccolo“ grapa na vypláchnutí hrnečku od kafe, dostal toto zdarma, neboť se osvědčil jako světaznalý. Dali jsme si ještě pár míchaných drinků a šli jsme spinkat.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

so 30. března 2019

Hurá, v sobotu 30. března 2019 se koná 53. ročník Puchodu za Rumcajsem. Zůčastníme se? Trasy 11, 24, 35 a 50 km. Podrobnosti zde na stránkách KCT Jičín.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček