Zbultran

logo

Roma (Řím) 2017 - 4. den

Etruská socha vlčice

Etruská socha vlčice

Teprve včera jsem podle průvodce zjistil, že Kapitol je skryt za památníkem Viktora Emanuela II. a tak jsme se tam dnes ráno vypravili. Také jsme se rozhodli navštívit museum Musei Capitolini, kde je mimo jiné k vidění Etruská socha Vlčice s Romulem a Remem, Venuše Kapitolská, originál sochy Marca Aurelia, která unikla ničení křesťanů jen díky tomu, že si ji spletli s Konstatninem, který křesťanství v Římě zavedl, a hlavně socha Umírajícího Gala (Galata Morente). Je to římská kopie ztracené řecké sochy z roku 220 př.n.l.. Museum zabralo celé dopoledne.

Ivošek s Kačenkou z musea odešli dříve a pak nám poslali zprávu že jsou v restauraci Luzzy a že Kačenka baští již druhý talíř černých oliv (a to je nemá ráda). Mířili jsme si to domů, ale protože Koloseum bylo na dohled a restaurace Luzzy je kousek od něj, změnili jsme cíl cesty. Do Luzzy jsme se dostali, zrovna když kamarádi končili. Přisedli si k nám a tak jsme si dali také olivy, 2 pizzy, vodu a litr bíleho vína v karafě. Celé to bylo za 26,– Euro, což je v Římě dobrá cena. Dobře napapáni jsme se vrátili domů na odpolední siestu.

V pět hodin, když opadlo to největší vedro jsme vyrazili metrem do Basiliky S. Petra. Tady jsme museli vystát frontu na vstup neboť Romapass tu neplatil. Prošli jsme „bezpečnostní“ kontrolou. Uvozovky jsou tam schválně, protože obsluha to flákala a když někdo troubil, nevšímali si toho. Z toho by mohl být velký průšvih. Basilika je nádherná. Pieta od tehdy 25 letého Michelangela také. Škoda, že musí být za neprůstřelným sklem, protože jí v roce 1973 poškodil náboženský fanatik.

Na Vatikánské poště jsme jsme koupili, napsali a odeslali pohledy. Potom jsme zamířili k Andělskému hradu, přešli jsme Tiberu, koupili si jogurtovou zmrzlinu a s několika zastávkami v dalších kostelech jsme dorazili domů.

Tady jsou fotografie.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček