Zbultran

logo

Roma (Řím) 2017 - odlet

Naše letadlo na letišti Ciampino

Naše letadlo na letišti Ciampino

Ráno jsme se nasnídali, vynesli odpadkové koše a vyrazili jsme na nádraží Termini. Lístky jsme koupili snadno, horší bylo, jak zjistit, z které koleje nám to jede. Na informační tabuli byl seznam vlaků a v poměrně malém okénku běžel seznam stanic, přes které to jelo. A protože jsme jeli vlakem, který jel daleko, bylo stanic hodně a trvalo delší čas, než se stanice začaly znovu opakovat. Ale nakonec jsme to zjistili a našli správné nástupiště.

Ciampino byla první zastávka na cestě (trvalo to tam 12 minut). Vylezli jsme z letiště a šli na už známou zastávku autobusu Atral. Na tabuli byly odjezdy a byli rozhodné méně časté než půlhodina. Proto tu bylo větší množství taxiků. Ivoš se ptal na cenu a chtějí 5,– Euro za osobu. To je divné, člověk by čekal, že cena bude za vozidlo. Dohromady by nás to vyšlo za 20,– Euro a to by se na letiště v krajním případě dalo i dojít pěšky za tři čtvrtě hodiny. Uber by stál 13,– Euro, jak zjistil Ivoš na „chytrouši“. Ivoš s Kačenkou šli na kafe a já s Petrou jsme si krátili dlouhou chvilku pozorováním, jak v Itálii odtahují vozidla na zákazu stání. Nejdřív zvednou zadní kola a rukou jeřábu si auto vystrčí z řady. Pak rameno jeřábu srovnají a na těch předních kolech vozidlo odtáhnou. Než přijel autobus, na stejném místě zaparkoval další Ital. Dal blinkry, tak ho to třeba od odtahu uchrání.

Autobus přijel trochu dřív a strašně spěchal. Lístky neprodával, že mu došly. Nahnal nás dozadu do autobusu a vyrazil. Zatáčky a kruháče bral málem po dvou kolech a cestující vláli na tyčích. Pak v prostřed cesty zastavil a vyložil jednu „bambinu“. A tak jsme jeli na letiště zadarmo. Na letišti proběhlo vše docela hladce. Jen Italové moc neřeší Priority nástup. Mají sice dvě fronty, ale domnívají se, že si to lidé mezi sebou pořeší sami a ty kteří v nich stojí neoprávněně sami vykážou do jiné delší řady. Vyřešili jsme to s notnou dávkou chucpe. Vytvořili jsme si třetí frontu a když se začalo odbavovat, otevřel jsem si sám takový ten popruh. Z personálu nikdo nic nenamítal. Pak jsme šli k letadlu pěšky a vyděsil nás požár na obzoru. Báli jsme se, aby nezastavili lety. Dopadlo to dobře, odletěli jsme … naštěstí se o to nikdo nestaral.

Tady posledních pár fotek.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček