Zbultran

logo

Délos 2017

Rekonstrukce budov na Délu

Rekonstrukce budov na Délu

Na ostrov Délos jsme se vypravili s organizovanou výpravou za 50,– Euro na osobu. Výlet byl bohužel společný i s návštěvou Mykonosu, kde není nic moc k vidění. Akorát tam jezdí pařit celebrity a tedy je tam draho. Dle legend je ostrov rodištěm Apollóna, Artemis a titánky Léthé. Proto je posvátný a nesmí se zde umírat, ani rodit děti (to asi zase kvůli zvýšenému risiku úmrtí) a kvůli tomu ani bydlet. Ale kdoví jak to už teď je, vzadu na ostrově jsou nové domky, tedy tam asi někdo bydlí a tradice se nectí. Na Délu byla také pokladnice Délského spolku, ustanoveného Aténami proti Peršanům. Více o historii tady na wikipédii.

Na všechno tu bylo málo času. Jsou tu trasy na 1.5, 3 a 5 hodin. Já musel samozřejmě stihnout celou trasu určenou na 5 hodin. Museli jsme ssebou trochu hnout a Petra ke konci odmítla výstup na nejvyšší horu Mt. Kynthos, kde stával chrám bohyně Athény a boha Dia. Byl odtud nádrerný rozhled. Podívejte se na videa dole.

Pro návštěvu mohu poradit jednu vychytávku, která se nám vyplatila. Všechny lidě s návštěvníky přijeli relativně ve stejnou dobu a zamířili s průvodci po vykopávkách (jak říká Kačenka „bouračkách“). My vyrazili nejdříve do musea a byli jsme tam relativně sami.

Odkaz na fotky.

A tady ještě videa:

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček