Zbultran

logo

Madeira 2018 - Rabacal (Levada do 25 fontains a Risco)

Vodopád na konci Levada do 25 fontains

Vodopád na konci Levada do 25 fontains

Už v Praze jsme si objednali auto, VW Polo, a tak ho jel Ivoš s Kačenkou vyzvednout. Místo něj dostali Fiat Punto s motorem, jaký měla kdysi za komančů Ivoškova Š105. Cena sjednaná po internetu byla příznivá, ale v půjčovně se jim snažili vnutit lepší auto za příplatek 15 eur denně. To už by cena tak příznivá nebyla, tak jsme si ho ponechali. S autem jsme si užili, často jsme do kopce museli jet na jedničku a držet otáčky. Když klesly a auto se v kopci zastavilo, museli jsme s Petrou vystoupit a za volant nastoupil Ivoš, aby to vůbec rozjel. Na kopci jsme zase nasedli. To se nám stalo jednou v hlavním městě Funchal ve čtvrti Monte v ulici, kterou dolů jezdí turisté na dřevěných saních. Zvláštní je, že tu je provoz jako v Británii (auta i sáně jezdí vlevo).

Kačenka s Ivošem přistavili auto před hotel a jelo se přes planinu Paul da Serra na Rabacal. Navigace nás vedla nejkratší cestou, ale s největším stoupáním a tak si Fiátek užil jízdy na jedničku. Zabloudili jsme jen jednou a pak už jsem trefil po paměti. Bylo velmi podmračené počasí a více vody, což se poznalo na vodopádu, který byl oproti stavu před pěti lety vydatnější. Kačenka byl z prvního setkání s levádou docela zničená a tak jsme se nakonec nechali od turistické chaty vyvézt za poplatek poslední 2 km do kopce k parkovišti.

Tady je krátké video s vodopádem Risco i 25 fontain na konci stejnojmenné levády, ke konci jsou i ochočení a notně přidrzlí vrabci.

Ušli jsme celkem 14 km.

Zítra se chystáme na Levadu do Paul II.

Zde jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček