Zbultran

logo

Madeira 2018 - Levada do Paul II, planina Paul da Serra a Fanal

Severní pobřeží

Severní pobřeží

Před pěti lety se nám strašně moc líbila Levada do Paul II. Byla to takové malá levádička uprostřed žlutě rozkvetlých keřů. Strašně se nám to tu líbilo a tak jsem tuto levádu zařadil do našeho programu, jako že to se musí vidět.

Zastavili jsme u kostela pod širým nebem Santa do Paúl da Serra. Strašně tu foukalo a bylo pod mrakem, tedy lépe řečeno byli jsme v mracích, které se valily nahoru na planinu Paul da Serra. Otevřeli jsme lahev červeného portugalského vína a vypili ho z plastových kalíšků, které za tím účelem pořídil Ivošek. Pak jsme se ještě rozdělili o krajíc bezlepkového chleba a vyrazili jsme na levádu do Paul II. Buhužel, stejně jako platí přísloví: „Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“, dá se aplikovat i na levády. Leváda byla bez vody, křoví, které před pěti lety tak krásně žlutě kvetlo bylo zničené požárem.

Šel jsem pořád dál s tím, že se to přece musí zlepšit. Skončily ohořelé keře, zůstaly zelené ale nekvetly a to jsme tu vlastně jakoby o týden později než minule. Počasí asi neporučíš. Došli jsme až k jedinému stromu široko daleko a pod ním a kolem byly alespoň ty krávy podobné těm v Indii ve Vrindavánu. Posuďte sami:

Narazili jsme na cestu a když ani za ní nic v levádě neteklo, zahli jsme nahoru a po nějakém čase jsme došli k silnici a po ní pak zpátky k autu.

Zbýval nám ještě čas a tak jsme se rozhodli podívat na planinu Paul da Serra. Uprostřed na té jediné křižovatce jsme to vzali doprava a dojeli až k Bica da Cana a tady byla silnice uzavřena i se zákazem vjezdu. Tak drsný abychom jeli dál, jako spousta dalších aut, jsme nebyli a tak jsme s Ivošem vystoupili a šli to prozkoumat pěšky. Nic jsme nenašli, jen balvan na cestě.

Vrátili jsme se k autu a protože byl ještě čas zajeli jsme do Fanal. Tam je mlha vždycky, snad větší než minule.

Odkaz na pokračování.

Zde jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

so 30. března 2019

Hurá, v sobotu 30. března 2019 se koná 53. ročník Puchodu za Rumcajsem. Zůčastníme se? Trasy 11, 24, 35 a 50 km. Podrobnosti zde na stránkách KCT Jičín.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček