Zbultran

logo

Madeira 2018 - degustace Madeiry a Funchal

Funchal

Funchal

V pátek jsme vyrazili znovu do Camara De Lobos degustovat Madeiru do HENRIQUES & HENRIQUES. Degustace proběhla v pořádku. Ochutnali jsme všechny druhy pěti- deseti- patnácti- dvaceti- a třicetileté Madeiry. Třicetiletý Boal byl super, ale mezi desetiletými a staršími vzorky už nebyl takový chuťový rozdíl oproti cenovému. Nakoupili jsme lahve a něco se dozvěděli. Madeira je lepší než Portské, protože se fortifikuje 98 % vínovicí, zatímco Portské slabší a tím se tam dostane voda a naředí chuť. Takže Portské se musí po otevření lahve vypít do týdne (u Rubby) nebo do měsíce (u Tawny), ale Madeira vydrží. Asi se moc nevychloubali, protože měli spoustu zlatých medailí ze světových soutěží (např. Decanter). Při odchodu z vinařství zrovna česali banánové trsy ze zahrádky nad vinařstvím a Petru i Ivoška dělníci obdarovali trsem zralých madeirských banánů.

Po degustaci se šlo do rybí restaurace, kterou nám doporučil číšník z turistické chaty v Rabacalu, který v Camára de Lobos bydlí. Byla to Restaurante Vila Do Peixe . Peixe (čti pejše) je portugalsky ryba. Ivoš vybral různobarevné druhy ryb, já si dal vegetariánské špagety. K tomu jsme měli vino verde.

V sobotu jsme jeli do Funchalu do botanické zahrady a potom do centra do tržnice. Tady nám dali ochutnat exotické ovoce. Bylo dobré a tak Ivošek koupil asi 7 ks a platil 60 Euro. Později jsme zjistili, že Marakuja byla nezralá. Tu načlou jsme museli vyhotit a když jsme to nechávali dozrát, začlo to plesnivět. Měli jsme i Dragon fruit, o kterém jsem se dozvěděl až teď, z wikipedie, že to není plod Drago tree, který roste na ostrově, ale roste to na nějakém kaktusu v Asii. Po návštěvě tržnice jsme dali jídlo a Ivošek si koupil sluneční brýle, které zapomněl asi u vodopádu Risco. A samozřejme jsme nesměli zapomenout na procházku parkem Sv. Kateřiny se sochou Kryštofa Columba a dvěma parními stroji.

Zítra jdeme na Levádu Caldeirao Verde a Caldirao Inferno.

Tady je odkaz na fotky. Samá kytička.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček