Zbultran

logo

Madeira 2018 - Leváda do Caldeirao Verde a Caldeirao Inferno

Leváda Caldeirao Verde a Caldeirao Inferno

Leváda Caldeirao Verde a Caldeirao Inferno

Obě levády, Leváda do Caldeirao Verde a do Caldeirao Inferno, patří mezi nejkrásnější na Madeiře. Patří mezi středně obtížné a tak jsem před pěti lety na Levadu do Caldeirao Inferno došel jen sám. Petra čekala dole. Tentokrát jsem jí přesvědčil, ale cestou do schodů trošku nadávala.

Už cesta autem byla trochu nepřehledná. Chvíli jsme bloudili po objížďce, kam nás to poslalo a pak jsme se vrátili na původní silnici. Nedalo se zajet až k chatě ochranářů, tedy na start. Byl tam zákaz vjezdu a tak jsme si pěší cestu prodloužili o cca 2 km do kopce. Také jsem zjistil, že jsem doma zapomněl foťák a tak jsem byl odkázán na to, co nafotí Petra. Nahoře budují parkoviště, což jsme zjistili až když jsme tam došli. Také jsme zjistili, že mnoho aut zákaz nerespektovalo a vyjelo skoro až nahoru.

Nahoře na Caldeirao Inferno jsem zjistil, že do konce, do sopouchu Inferno jsem minule nedošel ani já a tak jsem tu byl také poprvé. V tunelu před koncem někdo zanechal obrovské hovno. Smrdělo to a klidně do toho mohl někdo šlápnout. Lidé jsou hovada.

Ušli jsme celkem 25 km.

Zítra si vyjedeme jen na vyhlídku Cabo Girao a pak se budeme válet u bazénu.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

st 26. prosince 2018

Tak se nám pomalu blíží konec roku a tak vypisuji již 13. ročník pochodu z Valečova do Valečova. Dříve jsme zvládli delší trasy, ale protože jak říká DP, v zimě je třeba trasu násobit dvěma, asi půjdeme zase klasiku. Loni jsme šli podle této mapky. Je to do 10 km. Sraz tedy nejspíše na Štěpána v 9:00 na parkovišti pod Valečovem.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček