Zbultran

logo

Madeira 2018 - Ribeiro Frio (Vereda dos Balcones, Levada do Furado)

Ribeiro Frio - Vereda dos Balcones

Ribeiro Frio - Vereda dos Balcones

Ráno jsme vyrazili do Ribeiro Frio. Navigace nás vedla přes Funchal, přesněji přes čtvrť Monte, kde jezdí jako atrakce pro turisty sáně po silnici. Takže výsledek byl takový, že autíčko se zastavilo a odmítalo se rozjet, přestože převodovka úpěla až se z ní kouřilo. Proti nám po levé straně jezdili turisté na těch sáních. Museli jsme tedy s Petrou vystoupit a za volant se posadil Ivošek, který po patřičném rozdráždění slabého motoru vozidlo rozjel. Na kopci jsme nastoupili, byla to taková „indiánská“ jízda (podle „indiánského“ běhu). Až do Ribeiro Frio už řídil Ivošek a bylo vidět, že Punto může jet zatáčky rychle i do kopce. Těšil jsem se, až pojede zase Kačenka. Ze zadního sedadla to vypadá ještě děsivěji než zepředu.

Na Ribeiru chvíli trvalo, než jsme našli parkovací místo. Bylo to až daleko za vesnicí, protože toto místo patří k hojně navštěvovaným. Prohléfli jsme si pstruží sádky a vyrazili jsme na vyhlídky Balcones. Tedy jsme se kochali pohledem na Orlí horu a na vrabce, co zobali z ruky. Vypili jsme i lahev červeného. Při návratu jsme se stavili ve stánku s občerstvením a jako neznalci jsme si dali pivo a kafe. Po nějaké chvíli přišla výprava čechů z jiné cestovky a paní průvodkyně to měla zmáklé. Všem poradila, že tu mají domácí Ginju (čti Džindža), panáka za 2,– Eura. Všichni si dávali a tak jsme si také objednali, pro každého po pohárku … a pak ještě párkrát. Paní průvodkyně nám také poradila Levadu Do Rei, tedy královskou, že je hezká. Odcházet se nám nechtělo, ale nedalo se nic dělat. Vrátili jsme se do Ribeiro Frio a Ivoš s Petrou si dali pstruha. Já s Ivošem domácí chlebovou polévku (taková česnečka, jen s bílým chlebem). Já s Kačenkou jsme si dali omeletu (nic moc).

Po návštěvě místní kaple jsme pokračovali Levádou do Furado. Došli jsme až k jezírku v jednom zákrutu. Bylo to lákavé, dokonce voda se jevila na povrchu teplá a tak jsem se vykoupal. Tůně měla hloubku přes 2 m a pod vrstvičkou teplé vody byla studená. Docela dost (kolem 10 stupňů, snad i méně). Pak jsme se vrátili. Ivošek s Kačenkou šli napřed, oni mají takové hodinky ve kterých je paní, která jim dělá kroužky a povzbuzuje je k rychlejším výkonům. V cíli bylo Kačence blbě, asi prý z té omelety.

Ušli jsme celkem 13 km.

V pátek byl odpočinkový den u bazénu s vycházkou po pláži. V sobotu vyrážíme na poslední levádu, Levádu do Rei.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček