Zbultran

logo

Lughnasad 2018 v Nasavrkách

Autor s monoxylonem v Nasavrkách

Autor s monoxylonem v Nasavrkách

Minulý rok jsem v Nasavrkách na oslavě keltských dožínek – Lughnasadu – nebyl. Poslední reportáž zde na stránkách je z roku 2012. To by ukazovalo na to, že bych tu nebyl 6 let. To se mi ale nezdá, spíše jsem nějakou reportáž vynechal.

Letos jsem vyrazil v pátek a bylo to jiné. Jel jsem sám bez Petry a sraz jsem měl s Laďkou. I místo konání bylo jiné. Nekonalo se to na nádvoří a v zahradách zámku, ale už od minulého roku přímo ve vybudovaném keltském skanzenu. Skanzen je oplocen, mnoho staveb je dobudováno, včetně klešťové brány.

Dal jsem si jedno medové pivo, aby ze mně do večera vyprchalo a pak jsem si šel prohlédnout pokroky ve skanzenu. Udělalo se toho hodně a stojí to za návštěvu. Průvodci prováděli po stavbách dokončeného dvorce a bylo to zajímavé. Rušivé bylo akorát to, že „keltové“ postupně najížděli během celého odpoledne ze svých domovů; vybalovali si věci a stavěli dobové stany. Proto je lepší návštěva skanzenu v sobotu, kdy je na vše vice času. Tady čas nebyl, protože v sedum nás ze skanzenu vyhodila ochranka, že jsme jen platící a ne účinkující a tudíž tu nemáme co pohledávat. Byl jsem z toho rozmrzelý, protože jsem nepotkal známé „kelty“ (Buse, Lunwera i ty co znám jen od vidění). Museli jsme se odebrat před bránu na koncert. Tam jsem pak Buse i Lunwera potkal, ale moc času na pokec nebylo. Bus mi vysvětlil, že ta tvrdá bezpečnostní opatření jsou tu proto, že loni někdo vykradl jednu zahraniční „keltskou“ výpravu. Ostuda.

Fotky bohužel žádné nemám, protože jsem neměl čím fotit a Laďce se nepovedly.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety