Zbultran

logo

Výlet k Vojtěchově a Zdislavině studánce

Zdislavina studánka pod Lemberkem

Zdislavina studánka pod Lemberkem

Vrátili jsme se z Edinburgu a včera jsme navštívili poutníka Hrocha v Klubu. Tam jsme domluvili výlet k Vojtěchově a Zdislavině studánce. Vyrazili jsme dnes přibližně v 9 hodin. Sraz si dáme u Vojtěchovy studánky. Tam trefím, už jsme tam s Hrochem byli a navigace v mobilu studánku našla. Podle fotografie jsem studánku i poznal.

Kolem desáté jsme zaparkovali na odbočce ze silnice a volám Hrochovi, kde jsou, že už jsme na místě. On, že brzy dorazí, že už jsou u Mělníka. Zarazil jsem se, něco je špatně. My jsme u Přerova nad Labem. Volám znovu a domluvíme se, že si prohlédneme každý svou studánku a pak vyrazíme do Jablonného v Podještědí. Navíc nám Hroch přiveze vodu ze své Vojtěchovy studánky.

V Jablonném (v Podještědí) jsme se potkali na rozkopaném náměstí. Dali jsme si pizzu v pizzérii bez obsluhy, dort a kávu v cukrárně a vyrazili jsme do Baziliky svatého Vavřince a svaté Zdislavy. Bazilika byla zavřená a v klášteře nikdo nebyl a to jsem i zazvonil na zvonec v ambitu. Nedá se nic dělat, akce byla neplánovaná a nikomu jsme předem neřekli. Vyrážíme ke studánce zkratkou, Hroch s francouzskou holí nás vede zkratkou. Zkratka byla sice zkratkou, ale ne moc pohodlnou a tak jsme se belhali – jedna poraněná páteř, dvoje pochroumaná kolena, důchodce a Petra, která si nevzala turistické hole.

Obešli jsme Markvartický rybník. Bylo nádherné počasí a já přemýšlel o koupeli, ale kolem bylo moc lidí a já neměl plavky. Ostatní mě přemlouvali, že to je v pohodě a mysleli, že bude švanda. Já však nechtěl být zatčen pro veřejné pohoršení a tak z koupele sešlo. Pak jsme došli ke studánce, napili se uzdravující vody, pomodlili se ke Zdislavě a vydali se domů.

Tady bude odkaz na Hrochův deníček.

Tady je odkaz na fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

so 27. dubna 2019

Půjde se v sobotu 27. dubna. Sraz na Smíchovském nádraží 8:30. Vlakem z Praha Smíchov v 8:46 do Loděnice 9:23. (Vlak z Plzně přijede v 9:34) Takže tu počkáme na bratra Petra. Je tu museum Ostře sledovaných vlaků, které se tu točily. Pak jdeme po zelené TZ ke Kapli sv. Antonína Paduánského se studánkou. Po zelené TZ se vrátíme na rozcestí s modrou TZ a pokračujeme po ní až na rozcestí se zelenou Bubovice – u lomu a po zelené na červenou Propadlé vody. Po červené TZ pak do Sv. Jana pod Skalou a pak Cestou Vojty Náprstka do Berouna na nádraží. Trasa na mapě – https://mapy.cz/s/3q5WH

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety