Zbultran

logo

Edinburgh 2019 - Skotské museum a odlet

Poslední pohled na Edinburghský hrad z autobusu cestou na letiště

Poslední pohled na Edinburghský hrad z autobusu cestou na letiště

Dnes odlétáme. Ale až večer v sedm. Ivošek s Kačenkou se rozhodli pro druhý pokus cesty vlakem do Stirlingu, my se obávali nespolehlivosti skotských železnic a toho, že bychom nemuseli stihnout letadlo. Rozhodli jsme se tedy pro program v Edinburgu. Navštívíme Skotské museum a když zbude čas i Holyroodský palác královny.

Ivoš a Kačenka dorazili na Stirling a zpět v pořádku. Žádné problémy se železnicí se už neopakovaly. Bylo to tam prý skvělé. Trochu mě to mrzelo, ale i Skotské museum stálo za to. Budeme sem do Skotska muset ještě někdy zajet, snad nebudou víza po brexitu příliš drahá.

Nakonec jsme byli v museu hodně dlouho a tak jsme se došli na královský Holyroodský palác a opatství podívat jen zvenčí. Udělali jsme fotku a zamířili jsme zpět do centra podívat se do obchodního domu Primarkt. Petra si tam koupila bundu a šli jsme naproti na tramvaj, co jede na letiště. Jenže lístek stál 6 liber a když to je autobusem za 4,50, není co řešit. Vrátili jsme se 200 m k nádraží Waverly a před ním nastoupili do autobusu č. 100, který nás odvezl na letiště. Cestou jsme předjížděli tramvaj a byla úplně narvaná. Pro milovníky moderních technologií jedno upozornění. Když si lístek na letiště koupíte u řidiče stojí 4,50 liber, když si ho ale koupíte přes mobilní apku a aktivujete si ho moc brzo (více než 5 minut před nástupem), propadne vám a musíte si ho koupit znovu. A to je konec vyprávění.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

so 27. dubna 2019

Půjde se v sobotu 27. dubna. Sraz na Smíchovském nádraží 8:30. Vlakem z Praha Smíchov v 8:46 do Loděnice 9:23. (Vlak z Plzně přijede v 9:34) Takže tu počkáme na bratra Petra. Je tu museum Ostře sledovaných vlaků, které se tu točily. Pak jdeme po zelené TZ ke Kapli sv. Antonína Paduánského se studánkou. Po zelené TZ se vrátíme na rozcestí s modrou TZ a pokračujeme po ní až na rozcestí se zelenou Bubovice – u lomu a po zelené na červenou Propadlé vody. Po červené TZ pak do Sv. Jana pod Skalou a pak Cestou Vojty Náprstka do Berouna na nádraží. Trasa na mapě – https://mapy.cz/s/3q5WH

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček