Zbultran

logo

Májová Praha 2020

Praha - 2.5. 2020

Praha - 2.5. 2020

Eliška nám poradila, že je teď v době koronaviru (Covid-19) hezká procházka v centru historickém Prahy. Je tu málo lidí, chybí turisti. Sraz jsme si dali u Národního divadla a pokračovali jsme na Staroměstské náměstí, podívat se jak pokračuje stavba (rekonstrukce) Marianského sloupu. Hroch nám pak ukázal vzadu za Týnským chrámem již připravenou kopii sochy panny Marie, která bude vztyčena na vrcholu sloupu.

Cestou ke Karlovu mostu nám Hroch ukázal nejužší dům v Praze a na domě vedle sochy Sv. Šebestiána a Rocha, zkontrolovali jsme Bradáče u Karlova mostu. S Hrochem jsme dobili křížek na Karlově mostě v místě, kde svrhli do řeky Sv. Jana Nepomuckého, který odmítl vyzradit zpovědní tajemství. Pokračovali jsme na Kampu, k Lennonově zdi, k Werichově vile. Tady jsme zmokli rychlým lijákem.

Po Mostu Legií jsme se vrátili k Národnímu divadlu, kde jsme ukončili procházku.

Fotky jsou tady.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

ne 12. července 2020

A už tu máme další nabídku na pokračování výletu. Start v neděli 12.7.2020 9:00 před Jízdárnou Pražského hradu. Pak parkem kolem letohrádku Královny Anny (Belvederu), Chodkovými sady a mostem přes silnici na Letnou a pak do Stromovky kolem Šlechtovy restaurace na Císařský ostrov a přívozem k ZOO. Kolem Trojského zámečku a Botanické zahrady nahoru do Bohnic (Velká skála). Celé to má jen 6 km a tak kdyby nám síly stačily, můžeme pokračovat Čimickým hájem na konečnou tramvaje v Kobylisích (to by pak bylo 8,4 km). Tady je mapka.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety