Zbultran

logo

Fair Trade na rakouský způsob

1. Hroch pózuje u automatu na čepování mlíčka, který objevila Petra

1. Hroch pózuje u automatu na čepování mlíčka, který objevila Petra

Při putování s Hrochem po Rakousku, Hroch odhalil automat na „férové“ mléko a „férová“ vajíčka.

Cestou do Gollingu jsme šli několikrát kolem statků na kterých byla upoutávka: „Férové mléko zde – litr za 40 centů“. Měli jsme ale pořád plnou láhev na vodu, až v Gollingu (možná vesnici před ním) jsme ji vyprázdnili a zároveř jsme se odhodlali si o férové mléko říct.

Tak jsme trochu volalli, klepali na dveře a nikde nikdo. Petru pak napadlo otevřít dřevčná vrátka a za nimi, světe div se, byl automat na mléko a vejce. Připadali jsme si trochu jako Borat v americe :-)). Mléko sice stálo oproti inzerované cenč dvakrát tolik, ale načepování do lahve od dobré vody jsme zvládli a mléko posléze hned vypili. Bylo skvostné.

Každý si asi nosí standardisovanou sklenčnou lahev na mléko, protože do plastové 1 a půl litrové se to čepovalo s jistými obtížemi. S automatem na mléko je tam i automat na vejce a zákazník si může vybrat ze dvou velikostí. Když začnou padat z automatu, chce to asi dobrý postřeh a značnou zručnost :-)). Samozřejmě si dělám legraci, jak funguje automat na vajíčka jsme nezkoumali.

Na tomto automatu je hezké, že dokonce i když je to mléko dražší než inzerované, stejnč je pořád levnější než krabicové v krámu. A i ten zemědělec určitě dostane nakonec víc. Doufám, že se to časem rozšíří i k nám.

Vzpomněl jsem si při tom i na Kačku a ostatní dobrovolníky, kteří se snaží ve svém krámečku v klubu Roxy v Dlouhé ulici 33 v Praze Fair Trade obchůdek provozovat.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

2. Fairové dojení do lahve od dobré vady.

Koukněte na autora na akupunktuře.

so 27. dubna 2019

Půjde se v sobotu 27. dubna. Sraz na Smíchovském nádraží 8:30. Vlakem z Praha Smíchov v 8:46 do Loděnice 9:23. (Vlak z Plzně přijede v 9:34) Takže tu počkáme na bratra Petra. Je tu museum Ostře sledovaných vlaků, které se tu točily. Pak jdeme po zelené TZ ke Kapli sv. Antonína Paduánského se studánkou. Po zelené TZ se vrátíme na rozcestí s modrou TZ a pokračujeme po ní až na rozcestí se zelenou Bubovice – u lomu a po zelené na červenou Propadlé vody. Po červené TZ pak do Sv. Jana pod Skalou a pak Cestou Vojty Náprstka do Berouna na nádraží. Trasa na mapě – https://mapy.cz/s/3q5WH

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Různé články a povídání