Zbultran

logo

XVII. Putování po archivních sklepích Znovínu 2014

XVII. putování po archivních sklepích Znovínu

XVII. putování po archivních sklepích Znovínu

Tak už je to za námi – již 17. putování po archivních sklepích Znovína, nádherná akce pro milovníky vín, kteří mají možnost nekupovat „zajíce v pytli“, ale svá vína si nejprve ochutnat a pak teprve koupit.

Tentokrát jsme zahájili ve Strachoticích. Tady nám chutnal Rýnský ryzlink 2012 Teroir Club (š. 2039) ze Šobesu, ale mám pocit, že z této vinice jsem již pil lepší. Přeci jen stojí 260,– Kč a tak ho na mém ochutnávkovém listu vytěsnil Ryzlink rýnský 2013 VOC (š. 3041) z Dívčího vrchu ze Strachotic, který jsme chutnali ve vodním mlýnu ve Slupi a který ležel 14 dní v akátovém sudu jako dražší Robinia. Rulandskému se prý za Karla IV. říkalo Roučí. Ve Slupi jsme ochutnali „roučí“ bílé 2013 – Lacerta viridis (š. 3010) z Hnanic, trať Fládnická a „roučí“ šedé 2013 (š. 3045) z Velkých Němčic na Hustopečsku. Tramín červený 2013 – Lacerta viridis (š. 3064), připomíná podle Tomáše Slámy, který nám dělal průvodce, francouzký „naruby“ tedy jablky dolů pečený koláč Tarte Tatin. Já ho zatím neochutnal, takže jsem to nemohl posoudit.

V Příměticích jsme nachutnali jakostní Veltín zelený 2013 (š. 3033) vhodný na takové to obyčejné pití. Vlajková loď Znovínu – Robinia – byla ze sklizně 2013 vyrobena z Rulandského šedého, Strachotice, trať Dívčí vrch. Špunt (správě korek) do této lahve prý stojí 15,– Kč. Je to dobrota. Měl jsem vzít vic než 4 flašky. A půllitrovku Rulandy šedé 2011 – Terroir Club (š. 1050) ze Stošíkovic od Tří dubů, tu jsem zapomněl koupit vůbec.

V Jaroslavicích mi chutnal jen Dornfelder 2013 (š. 3089). V Sedlešovicích byl zajímavý Martinský Müller Thurgau 2014 v chuti s vanilkou. Šumivá víma mne neoslovila, ale přiznám se, že je nevyhledávám.

Ochutnávkové dopoledne jsme zakončili ve sklepích Louckého kláštera. Na obyčejné pití tu byla jakostní večerka 2013 (š. 3034), jako dárek přátelům Sauvignon v lahvi se skleněným špuntem ve variantě Tropical (š. 3061) nebo Green (š. 3062), případně sladší Tramín červený 2012 – Teroir club (š. 2055). Přeli jsme se o to, zda může sladké zemské Rulandské modré 2013 (š. 3085) nahradit legendární š. 9040. Musím prohledat sklep jestli tam náhodou ještě jednu lahev nenajdu …

Druhý den jsme se po koupání v LAA zůčastnili druhé ochutnávky v Lahoferu. Vína byla dobrá, některá zbytečně s nízkým alkoholem a vysokým cukrem. Bohužel jsme neochutnali Mladého Lahofera a Mladou Lahoferku protože prodej byl zahájen před sv. Martinem a tedy bylo víno již vyprodáno. Místo nich bylo mladé víno vinařství Hanzel, které Lahofer i s hotelem koupil. Nevýhodou bylo, že mladý kuchař, který dělal loni vinikající kanapky ke každému ochutnávanému vzorku, odešel právě do hotelu Hanzel a tedy se neopakoval loňský kulinářský zážitek neboť kuchař v Lahoferu nejspíše umí jen krájet chleba a sýr.

Hroch to popsal ve svém deníčku.

Fotky dodala Ajka.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček