Zbultran

logo

Roma (Řím) 2017 - 3. den

Vstup do Vatikánského musea

Vstup do Vatikánského musea

Dnes jsme si vyrazili k moři, na Lido. Vyrazili jsme modrým metrem (trasa B) směrem na Laurentina a vystoupili jsme na Magliana. Podešli jsme podchodem na vlak a hledali automat na lístky. Nikde nebyl a tak jsme se vrátili ven z placeného prostoru, ale tady v automatu prodávali jen lístky na MHD. (Např. celodenní lístek je za 7,– Eur) Ital nám poradil, ať si lístek na vlak koupíme v Tabáku a tam jsme se dozvěděli, že nám Romapass platí až na Lido.

Vlakem jsme tedy dojeli až na konečnou – Christoforo Colombo a vydali se podél pobřeží po ulici Amerigo Vespuci. Pak jsme si vybrali jeden z placených vstupů k moři (zadarmo to asi nejde), zaplatili 19,50 Euro za vstup a slunečník se 2 lehátky. Uvnitř nás usadili do zadní slunečníkové řady, přestože přední řady byly prázdné. Tam měli Italové předplatné. Voda byla studená, sluníčko pralo jako blázen, takže jsem se připekl i pod slunečníkem. Po pláži sem a tam chodila spousta černochů se svými krámky se zbožím rozličným. Asi o půl druhé jsme vyrazili zpět. Zarazilo mě, že sprcha byla za 1 Euro, to bych čekal, že bude ve vstupném.

Na večer Ivoš už v Praze nakoupil po internetu vstup do Vatikánského musea včetně Sixtínské kaple. K 16,– Eurům za osobu připlatil ještě 4,– Eura a tím jsme získali časovou reservaci na 19:30, takže jsme se u vstupu mohli tlačit jen chvíli. Po vpuštění dovnitř v 19:15 jsme se marně pokoušeli u automatu proměnit voucher za vstupenky, ale nefungovalo to. Šli jsme tedy dál a při kontrole lístků nám vystavili vstupenky bez fronty.

Museum je nádherné, jsou tu tisíce exponátů, nádherné sály a chodby. Než to projdete nachodíte 7 km. Takže jsme tu strávili dvě a čtvrt hodiny a jistě by si to zasloužilo minimálně celý půlden. Koukněte na fotky.

A tady je ještě krátké video, dívky hrající u východu Růžového pantera.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

st 27. prosince 2017

Dvanáctý výlet z Valečova do Valečova se bude konat den před Silvestrem tedy 30.12. 2017. Sraz na parkovišti pod Valečovem bude v 9:00. Loni nás bylo 7.


so 13. ledna 2018

8. ročník výstupu na Bacín (2018) se bude konat v sobotu 13.1. 2018. Doprava je vlakem a protože jízdní řády se prý mění po 10.12. 2017, dám sem podrobnosti po tomto datu. Zatím to vypadá, že vlak z Hlavního nádraží pojede v 8:37, v Zadní Třebani bude v 9:13 a po přestupu v 9:17 pojedeme na Liteň, kde budeme 9:26.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček