Zbultran

logo

Výlet po studánkách berounska 2019

Startovní foto v Loděnici

Startovní foto v Loděnici

V sobotu 27. dubna jsme se potkali na Smíchovském nádraží v 8:30. Vlakem jsme jeli do Loděnice. Čekání jsme si zkrátili návštěvou musea natáčení filmu Jiřího Menzla – Ostře sledovaných vlaků, které pak získaly Oskara. Mezitím přijel bratr otec Petr od Berouna. Udělali jsme startovní foto. Jsme na něm opravdu všichni, vyfotila nás paní pokladní, které Hroch opravil video v expozici.

Paní pokladní nás poslala zkratkou podél trati a pak doleva přes šraňky po silnici do kopce po zelené TZ a pak doleva kolem statku s koňmi a zvířátky až ke Kapli sv. Antonína Paduánského se studánkou. cestou se dovídáme, že se odpojila Ajka s Martinem a Adámkem. Také na Erika s Maruškou a Davídkem jdeme pomalu a trhnou se. Zůstává skalní jádro. Vracíme se po zelené TZ na silnici a pak pokračujeme po modré TZ do kopce. Po zelené TZ se vrátíme na rozcestí s modrou TZ a pokračujeme po ní až na rozcestí se zelenou Bubovice – u lomu. Tady jsme netrefili odbočku na zelenou TZ a pokračovali jsme po lesní cestě na červenou TZ a po ní do Sv. Jana pod Skalou. Tady byl otevřený kostel a tedy i jeskyně Sv. Ivana uvnitř. Byl jsem tu poprvé, podívejte se na fotky. Venku jsme dali víno, protože nejen vodou je živ člověk a pak si Jindra vzpomněla na kafe a vydala se do kavárny přes most. Měli tu i italskou zmrzlinu (porce – 2 kopečky za 40,– Kč). Každý si přišel na své. Hroch chválil pistáciovou, Petra s Táňou byly zvědavé na levandulovou, já a Jindra jsme si vychutnali čokoládovou … (bez záruky).

Hezké povídání o Sv. Janu pod Skalou od Ajky je tady.

Bratr otec Petr pospíchal na mši a tak jsme si ani nedali Unětické pivo a pokračovali jsme cestou Vojty Náprstka do Berouna (chvilku po silnici, pak pořád do kopce a pak zase z kopce) na nádraží. Poslední 2 km jsme s bratrem Petrem „sprintovali“ a tak vbíhal 17:51 na nádraží (17:53 mu jel vlak z 6. nástupiště). Ale stihl to. V tu chvíli začalo pršet a z našich plánů na návštěvu Beltine v Nižboru nezbylo nic. Dokonce ani Berounského medvěda jsme si nedali, jak jsme byli zničení. Plánovaná trasa na mapě je tady. Od skutečné se moc nelišila.

Hrochův deníček je tady.

Tady je odkaz na fotky.

Dodatek od brašula otce Petra (mapka je jako poslední fotka):

Azurově je vyznačena cesta, kterou jsme šli, dvě šedé cesty (delší a kratičká) ukazují, kudy jsme měli správně jít… Pěkně vykreslená je i „boulička“ kolem sv. Jana, kde bylo občerstvení.

Dodatečné parametry pochodu: celkově ušlá vzdálenost mezi nádražími: 14,0 km čas, kdy jsme byli v pohybu: 3hod a 52min průměrná rychlost našeho pohybu: 3,5 km

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

čt 26. prosince 2019

Včera jsme v Klubu u Hrocha domluvili datum konání 14. Tradičního výletu kolem Valečova. Půjdeme 2. svátek vánoční. t.j. 26.12. 2019. Sraz na parkovišti pod hradem Valečov v 9:00. Tady je plánek trasy. Ujde to i Hroch o berlích.


so 18. ledna 2020

Tradiční výlet na Bacín se bude konat 18. 1. 2020. Trasa stejná jako loni. Další informace budou zde.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety