Zbultran

logo

Orlík nad Humpolcem 2019

Orlík nad Humpolcem 2019

Orlík nad Humpolcem 2019

Uběhl rok a znovu vyrážíme na středověké slavnosti na hrádku Orlík nad Humpolcem. Dálnice D1 vypadala dobře a tak jsme nereagovali na návrh navigace Vaze, že zkrátí trasu. Na informační tabuli u dálnice bylo před zúžením: „Provoz plynulý“. Tabule neměla pravdu. Za chvíli jsme stáli. Měli jsme docela dost času a tak jsem si všiml, že na tachometru auta mám 111 100. Těch dalších 11 km jsme jeli hodinu.

Ale nakonec jsme se dočkali a na Orlík nad Humpolcem jsme dorazili. V hlavní bráně jsme potkali Elišku se sourozenci a maminkou. Už se chystali domů, malého brášku vyděsil kat, který sekal ruce. My navštívili Jaňuli, skvělou šperkařku a kameníky. Jarda neměl mlýn na obilí a místo něj vzal ssebou jednoduchý stroj – trojitou kladku. Naučil mě vyrábět provázek z lýka. Pokecali jsme, prošli se po hradu, poslechli si tradiční koncert Ars Camerata s novým dvanáctiletým kytaristou, koupili v peci na dřevo pečený kváskový chleba a jeli jsme domů. Zítra míříme na skotský festival Skotsko v Kostelíku.

Tady je odkaz na fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

ne 12. července 2020

A už tu máme další nabídku na pokračování výletu. Start v neděli 12.7.2020 9:00 před Jízdárnou Pražského hradu. Pak parkem kolem letohrádku Královny Anny (Belvederu), Chodkovými sady a mostem přes silnici na Letnou a pak do Stromovky kolem Šlechtovy restaurace na Císařský ostrov a přívozem k ZOO. Kolem Trojského zámečku a Botanické zahrady nahoru do Bohnic (Velká skála). Celé to má jen 6 km a tak kdyby nám síly stačily, můžeme pokračovat Čimickým hájem na konečnou tramvaje v Kobylisích (to by pak bylo 8,4 km). Tady je mapka.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety