Zbultran

logo

Orlík nad Humpolcem 2019

Orlík nad Humpolcem 2019

Orlík nad Humpolcem 2019

Uběhl rok a znovu vyrážíme na středověké slavnosti na hrádku Orlík nad Humpolcem. Dálnice D1 vypadala dobře a tak jsme nereagovali na návrh navigace Vaze, že zkrátí trasu. Na informační tabuli u dálnice bylo před zúžením: „Provoz plynulý“. Tabule neměla pravdu. Za chvíli jsme stáli. Měli jsme docela dost času a tak jsem si všiml, že na tachometru auta mám 111 100. Těch dalších 11 km jsme jeli hodinu.

Ale nakonec jsme se dočkali a na Orlík nad Humpolcem jsme dorazili. V hlavní bráně jsme potkali Elišku se sourozenci a maminkou. Už se chystali domů, malého brášku vyděsil kat, který sekal ruce. My navštívili Jaňuli, skvělou šperkařku a kameníky. Jarda neměl mlýn na obilí a místo něj vzal ssebou jednoduchý stroj – trojitou kladku. Naučil mě vyrábět provázek z lýka. Pokecali jsme, prošli se po hradu, poslechli si tradiční koncert Ars Camerata s novým dvanáctiletým kytaristou, koupili v peci na dřevo pečený kváskový chleba a jeli jsme domů. Zítra míříme na skotský festival Skotsko v Kostelíku.

Tady je odkaz na fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

čt 26. prosince 2019

Včera jsme v Klubu u Hrocha domluvili datum konání 14. Tradičního výletu kolem Valečova. Půjdeme 2. svátek vánoční. t.j. 26.12. 2019. Sraz na parkovišti pod hradem Valečov v 9:00. Tady je plánek trasy. Ujde to i Hroch o berlích.


so 18. ledna 2020

Tradiční výlet na Bacín se bude konat 18. 1. 2020. Trasa stejná jako loni. Další informace budou zde.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety