Zbultran

logo

Skotsko v Kostelíku 2019

Plakát Skotsko v Kostelíku

Plakát Skotsko v Kostelíku

V malinké obci Kostelík na Rakovnicku se letos konal už 10. ročník festivalu Skotsko v Kostelíku. Loni tam byla Laďka a moc se jí to líbilo. Je to prý taková komorní verze akce Skotské hry na Sychrově. Vyrazili jsme také.

Jeli jsme podle navigace a najednou vidím, že projíždíme obcí Pavlíkov. To je ten Pavlíkov, kde se narodil akademický malíř a grafik Jiří Anderle, který měl v českém rozhlase Dvojka každou neděli od 18 hodin nádherné vyprávění Láska za lásku. Tento cyklus namluvil bez nároku na honorář a získal tak davy příznivců. Vedení ČRo2 bohužel pořad odsunulo na pozdější hodinu. Škoda. Z druhé strany Městského úřadu má pan Anderle galérii. Vstupné je dobrovolné. Otevírali ve 12 a tak jsme si dali zmrzlinu a počkali jsme. Výstava je moc pěkná. Kromě obrazů p. Anderleho jsou tu i jeho africké sochy, které nasbíral na svých cestách. Mají tu i jeho bicí soupravu a p. Anderle tu občas na ni i hraje. Program akcí nejdete na webu městyse. Tady je ještě odkaz na malířův web.

Po prohlídce jsme dojeli posledních pár kilometrů do Kostelíku. Zaparkovali jsme zdarma na parkovišti (vyhrazené louce) a došli posledních cca 700 m do obce. Tady už na nás čekala Laďka, která už čekala na zahajovací průvod dudáků – video:

Dali jsme si po jednom Guinness. Nabízeli tu i huggis s tuřínem a brambory; také skotskou whiskey. Pořadatelé dobře zvládli parkování, včetně vyznačení pruhu pro chodce plastovými kužely, toalety i vodu na mytí rukou. Neslyšeli jsme celý koncert, ale zvukaři se nějak nedařilo. Vazbilo to a občas byly moc nahlas bubny. V kostelíku (kapli) byla výstava skotských fotografií. Tady byl jeden obrázek, který nás zaujal a Laďka našla na internetu, že to byl maják Neist Point. Třeba se tam ještě podíváme.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

ne 12. července 2020

A už tu máme další nabídku na pokračování výletu. Start v neděli 12.7.2020 9:00 před Jízdárnou Pražského hradu. Pak parkem kolem letohrádku Královny Anny (Belvederu), Chodkovými sady a mostem přes silnici na Letnou a pak do Stromovky kolem Šlechtovy restaurace na Císařský ostrov a přívozem k ZOO. Kolem Trojského zámečku a Botanické zahrady nahoru do Bohnic (Velká skála). Celé to má jen 6 km a tak kdyby nám síly stačily, můžeme pokračovat Čimickým hájem na konečnou tramvaje v Kobylisích (to by pak bylo 8,4 km). Tady je mapka.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety