Zbultran

logo

Skotsko v Kostelíku 2019

Plakát Skotsko v Kostelíku

Plakát Skotsko v Kostelíku

V malinké obci Kostelík na Rakovnicku se letos konal už 10. ročník festivalu Skotsko v Kostelíku. Loni tam byla Laďka a moc se jí to líbilo. Je to prý taková komorní verze akce Skotské hry na Sychrově. Vyrazili jsme také.

Jeli jsme podle navigace a najednou vidím, že projíždíme obcí Pavlíkov. To je ten Pavlíkov, kde se narodil akademický malíř a grafik Jiří Anderle, který měl v českém rozhlase Dvojka každou neděli od 18 hodin nádherné vyprávění Láska za lásku. Tento cyklus namluvil bez nároku na honorář a získal tak davy příznivců. Vedení ČRo2 bohužel pořad odsunulo na pozdější hodinu. Škoda. Z druhé strany Městského úřadu má pan Anderle galérii. Vstupné je dobrovolné. Otevírali ve 12 a tak jsme si dali zmrzlinu a počkali jsme. Výstava je moc pěkná. Kromě obrazů p. Anderleho jsou tu i jeho africké sochy, které nasbíral na svých cestách. Mají tu i jeho bicí soupravu a p. Anderle tu občas na ni i hraje. Program akcí nejdete na webu městyse. Tady je ještě odkaz na malířův web.

Po prohlídce jsme dojeli posledních pár kilometrů do Kostelíku. Zaparkovali jsme zdarma na parkovišti (vyhrazené louce) a došli posledních cca 700 m do obce. Tady už na nás čekala Laďka, která už čekala na zahajovací průvod dudáků – video:

Dali jsme si po jednom Guinness. Nabízeli tu i huggis s tuřínem a brambory; také skotskou whiskey. Pořadatelé dobře zvládli parkování, včetně vyznačení pruhu pro chodce plastovými kužely, toalety i vodu na mytí rukou. Neslyšeli jsme celý koncert, ale zvukaři se nějak nedařilo. Vazbilo to a občas byly moc nahlas bubny. V kostelíku (kapli) byla výstava skotských fotografií. Tady byl jeden obrázek, který nás zaujal a Laďka našla na internetu, že to byl maják Neist Point. Třeba se tam ještě podíváme.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

čt 26. prosince 2019

Včera jsme v Klubu u Hrocha domluvili datum konání 14. Tradičního výletu kolem Valečova. Půjdeme 2. svátek vánoční. t.j. 26.12. 2019. Sraz na parkovišti pod hradem Valečov v 9:00. Tady je plánek trasy. Ujde to i Hroch o berlích.


so 18. ledna 2020

Tradiční výlet na Bacín se bude konat 18. 1. 2020. Trasa stejná jako loni. Další informace budou zde.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety