Zbultran

logo

Keltování v Lužné 2009

1. V pořadí již sedmé Keltování v Lužné

1. V pořadí již sedmé Keltování v Lužné

27. června 2009 se konalo už sedmé Keltování v Lužné – charitativní festival keltské hudby.

Festival pořádá skotský dudák Vašek Rout a výtěžek je věnován na vzdělávání 3 indických holčiček. Více informací na stránkách festivalu v menu CHARITA.

Vyrazili jsme s Petrou a dědou Prokopem. Cesta byla hrozná, kvůli opravám silnic samá objížďka. Přesto jsme ale dorazili a po zakoupení lístků se přivítali s keramiky Duchkovými. Dorazil i Erik Mušketýr s svým obřím foťákem, takže se můžete těšit na jeho super fotky, a dokonce i Sovička s taťkou. Ve dvanáct začal hudební program tento rok zpestřený i hlasováním diváků o nejsympatičtější novou keltskou kapelu, kterou pak Vašek Rout pozve na další jím pořádané akce – keltování na Vyšehradě a Skotské hry na Sychrově. Letos se vybíralo z 5 kapel a myslím si, že s přehledem, vyhrála kapela Rí Ra. Koupil jsem si jejich CDéčko a nechal si ho od všech 6 členů kapely podepsat. Měli radost a jednou to možná bude zajímavý artefakt :-).

Když přijeli Jauvajs, děda P. spěchal zakoupit jejich čerstvě pokřtěné CD. Pak si ho šel dát podepsat a tak se i stalo. Kačenka – houslistka Jauvajsu – mu dokonce k podpisu namalovala kytičku a on se tím pořád chlubil a já dostal nápad, vzít si svoje CD, které mám z křestu konaného ve středu, a nechat i u ní domalovat kytičky dvě. Ale nechal jsem to být. Měl takovou radost, že jsem mu jí nemohl zkazit, navíc já mám v pořadí druhý prodaný výlisek.

Před Jauvajsy vystoupili 1st Czech Pipes and Drums – video1 a video2. Po nich pak následovaly další už známé kapely: Czeltic, Alastair, Bran a Poitín. Poslední kapelu jsme už ale neslyšeli. Jeli jsme totiž domů k Jirkovi a Daniele do Mutějovic. Tady jsme dostali vynikající bramboračku se spoustou hub, děda P. i domácí slaninu, a pak jsme popíjeli a povídali skoro až do rána bíleho. Daniela nás však zahnala do postelí, protože Jirkovi přišel druhý den tatínek pomáhat spravovat rozbitou elektrickou pec.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

2. Pivní dýchánek
3. Na zdraví
4. Alison
5. Pořadatelský pár
6. Děda P. s Erikem
7. Věra Klásková
8. Dřívější Neon Black, nyní Vintage Vine
9. Vítezná začínající Rí Ra
10. 1st Czech Pipes and Drums
11. Jauvajs
12. Nejmladší divák
13. Číhající paparazzi
14. Jana a Iveta
15. Počítání hlasovacích lístků
16. Irish Sisters
17. Bran
18. Basák z Branu
19. A ještě kytarista
20. Lekníky u Jirky doma na rybníčku
21. Květ lotosu
22. Fanoušek Rí Ry
23. Dorazili Jauvajs
24. Taneční kreace
25. Skotský kvapík
26. Diváci
27. Diváci zepředu

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Keltové