Zbultran

logo

Beltine 2011 v Jaroměřicích nad Rokytnou

1. Beltine 2011 v zahradě zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou

1. Beltine 2011 v zahradě zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou

Letošní, už 17. ročník festivalu keltské kultury BELTINE pořádaný Bratrstvem Keltů, se konal v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Petra mi letos dala nůž na krk, buď seženu na noc hotel, nebo se mnou nejede. Naštěstí bylo v hotelu Opera volno a mohli jsme tedy v sobotu po obědě vyrazit. Cestou jsme potkali několik dešťových přeháněk a já si pořád říkal, že když prší přes den, večer se počasí umoudří. Neumoudřilo se příliš, ale určitě mohlo být hůř (zato když jsme se v neděli vrátili domů, to bylo nádherně).

Ubytovali jsme se v hotelu a sešli dolů do recepce, kde mají prodejnu Znovínských vín otevřenou 24 hodin denně. Dali jsme si dvakrát 2 dcl stáčené rulandy bíle dohromady za 20,– Kč (Dobrá cena, co?) a popovídali si s pánem a dvěma dámami, které se na Beltine také už po několikáte chystali a spali teď ve stejném hotelu. V průběhu večera jsem se do vinotéky ještě vrátil pro bedýnku červeného, kterou jsem rozdal dobrým lidem. Byla to jakostní Frankovka 2008 z Horních Dunajovic. Sám jsem si myslel, že Frankovku nemám rád až do té doby, než jsem ochutnal tuhle na ochutnávce v Hroším klubu. Ty ostružiny jsou tam opravdu cítit. Jirkovi ale nechutnala, má radši ta francouzká vína.

Do areálu nás nějak nechtěli vpustit. Bylo čtvrt hodiny po 18:00 a venku pořád fronta lidí. Někteří začali sborově zpívat: Máme Gibraltar v zádech a organizátoři se asi zalekli a piráty pustili dovnitř. S nimi pronikli i ostatní Keltové. V nastálé tlačenici byl trochu zmatek, protože nebylo označeno, kde se dají vyzvednout lístky zaplacené v předprodeji a kde za hotové, ale nakonec jsme se dovnitř se žlutou páskou na ruce propracovali. Prošli jsme zahradou, přes dva mosty a byli jsme na místě. První jsme viděli kameníky, se kterými jsme se seznámili na Balotriích, pak Danielu. Jirka Duchek, keramik z Mutějovic, odpočíval v přivesu, kde vozí zboží. Vyfotil jsem si ho a to ho probudilo. Myslel, že to jsou blesky další bouřky. Když už byl venku, usedl ke kruhu a začal vytáčet hliněné nádoby. Za chvilku byl kolem hlouček obdivovatelu. Někteří si to chtěli i vyzkoušet. Mezitím začaly hrát kapely. Pódium bylo kousek a tak bylo dobře slyšet. Prošli jsme si stánky a nakoupili mýdla, keramiku, kovaný zvonek a pak jsme otevřeli lahvinku Tenerifského vína k tomu francouzký plesnivý sýr a měli jsme se jako mušketýři. Pak jsme dali španělské víno a nakonec moravské. O půl dvanácté jsme šli spát, abychom byli ráno v 8 na koncertě Jauvajs. Ty jsme potkali, víno s nimi popili a to že vstaneme ráno na koncert jsme přislíbili. Neslyšeli jsme sice ohlášený zlatý hřeb večera – maďarskou kapelu Firkin, ale tak moc mi to zase nevadilo. Jirka nám o ní vyprávěl.

Ráno jsme vstali dostatečně včas a osprchovali jsme se. Na Beltine jsme byli už asi 11×, sprcha se ale zatím nevydařila. Ten hotel má něco do sebe. Od Jauvajs jsme slyšeli všechny písničky, ty první na dálku. Stavěli jsme se v sámošce vedle hotelu pro rohlíky k mlíčku na snídani. A tak se zase hrálo a povídalo a bylo fajn. Dostali jsme SMS od Hrocha, že Petr Mašín dorazil na kole v jízdě bez přestání na Horní Hrad. Pak zahrála Asonance poslední písničku a jelo se domů. Teď abychom se zase těšili na nějakou další akci.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

2. Lidé čekají na vstup
3. Začlo se se zpožděním
4. Sličná pořadatelka vydává lístky
5. Konečně jsme uvnitř
6. Most už něco zažil
7. Setkání s kameníky
8. Keramik se vzbudil až po mém fotoblesku
9. Bafnul kousek hlíny a dal se do práce
10. A za chvilku
11. Řemeslné stánky a keltské ležení
12. Kolem točícího Jirky se vytvořil hlouček
13. Zámek v noci
14. Nebezpečné zvíře
15. Keramický stánek ráno
16. Jauvajs bez houslí
17. Tanečníci
18. Posluchači
19. Autor
20. Dva řemeslníci v živém rozhovoru
21. Lidí bylo letos docela málo
22. Mlýnky na obilí
23. Pochroumaná múza
24. Palas Athéna?
25. Parková úprava
26. Jízdní kelt ...
27. .. Petr Rajnoch ...
28. .. v rychlé akci
29. Kobylka Epona umí jezdit i pomalu
30. Keltský oběd
31. A konec

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Keltové