Zbultran

logo

Londýn 2019 - sobota

Westminsterské opatství

Westminsterské opatství

Dnes použijeme veřejnou dopravu. Začínáme ve Westminsterském opatství. Musíme tam dnes, protože v neděli je zavřeno kvůli bohoslužbám. Dorazíme docela včas, ale před katedrálou už je fronta. Ale docela to odsýpalo a za půl hodiny jsme byli uvnitř. Bohužel se tu nesmělo fotit. Tak mám jen pár fotek před koncem z ambitu a okolních kaplí.

Po prohlídce pokračujeme do The Queen’s Gallery. Je tu výstava ruských obrazů a starých fotografií a tak to zvládáme docela rychle. Vracíme se k Temži kolem Big Benu, který jsme skoro nepoznali. Je celý pod lešením. Cestou mineme Churchilovy válečné prostory, ale to necháváme na zítřek. Na nábřeží nastupujeme na loď Thames River Boat Cruise a necháme se odvést do Greenwich na prohlídku čajového clipperu Cutty Sark. Byla to nejrychlejší plachetnice na světě. V roce 1885 utvořila rekord na trase z Austrálie do Velké Británie, kterou zvládla za 67 dnů plavby. Rychlost měla smysl, když skončil monopol Východoindické společnosti na obchod s čajem. Kdo přivezl první čaj z nové sklizně, vydělal nejvíce, protože britové byli ochotni si připlatit. Více o této lodi na wikipédii zde.

Po prohlídce jsme se vypravili nahoru na Královskou observatoř – Royal Observatory Greenwich , kde jsme si mimo nultého poledníku prohlédli i rozsáhlou výstavu chronometrů, důležitých pro námořní plavbu.

Večer jsme našli poblíž nepálskou restauraci a tam nám chutnalo.

Fotky jsou zde.

Přechod na další den je tady.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček