Zbultran

logo

Edinburgh 2019 - středa

Edinburghská hrad

Edinburghská hrad

Dnes jsme si naplánovali výlet na královský hrad Stirling. Našli jsme si vlak ScotRail. Zpáteční lístek mimo špičku vyjde na 10 liber. Dorazíme na nádraží Waverly a v automatu koupíme lísky. Projdeme na perón přes turnikety a vlak nikde. Za chvíli hlásí, že vlak byl „canceled“. Na tabulích odjezdů zjistíme, že směr Sterling jsou zrušeny všechny vlaky, důvodem je porucha na signalizaci. Sháníme nějakou kancelář a najdeme hezké přepážky, kde předložíme po vystání fronty lístky a požadujeme proplacení. Upozorňují nás, že oni jsou British Railways, ale lístky jsou koupené od ScotRail a posílají nás do budky na 13. nástupišti. Tady nám paní slíbí, že peníze vrátí na kartu. Doma jsme zjistili, že nás to stálo jen něco přes 50,– Kč asi na poplatcích.

Vydáváme se tedy na Edinburgský hrad. Na Královskou míli už trefíme, ale vezmeme to po Skotském schodišti u Skotského domu. Každý schod je z jinak barevného kamene. Po Královské míli se dáme doprava do kopce až k hradu. Koupíme lístek a procházíme hradem. Stíháme i střelbu z kanónu ve 13 hodin. Jsou tu skotské korunovační klenoty, ale nesmělo se tam fotit.

Petra, Ivošek a Kačenka šli hledat hospodu a já ještě vyrazil dolů do města podívat se na Artušův trůn (Calton Hill). Průběžně jsem jim posílal fotky a oni pili pivo za pivem. Nakonec jsem je našel podle souřadnic zaslaných na mobil. V restauraci u Doktora jsme si s Ivošem dali Fish and Chips. Měli i vegetariánskou variantu. Také jsem si dal Skotské pivo Burns, bez bublinek a v pokojové teplotě. Nebylo špatné. Chutnalo jako IPA smíchaná se Stoutem.

Nakonec jsme se všichni vypravili do nejmenší hospody v Edinburghu, alespoň podle FB skotského dudáka Václava Routa.

Tady jsou fotky.

Přechod na poslední den.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček