Zbultran

logo

Edinburgh 2019 - Skotské museum a odlet

Poslední pohled na Edinburghský hrad z autobusu cestou na letiště

Poslední pohled na Edinburghský hrad z autobusu cestou na letiště

Dnes odlétáme. Ale až večer v sedm. Ivošek s Kačenkou se rozhodli pro druhý pokus cesty vlakem do Stirlingu, my se obávali nespolehlivosti skotských železnic a toho, že bychom nemuseli stihnout letadlo. Rozhodli jsme se tedy pro program v Edinburgu. Navštívíme Skotské museum a když zbude čas i Holyroodský palác královny.

Ivoš a Kačenka dorazili na Stirling a zpět v pořádku. Žádné problémy se železnicí se už neopakovaly. Bylo to tam prý skvělé. Trochu mě to mrzelo, ale i Skotské museum stálo za to. Budeme sem do Skotska muset ještě někdy zajet, snad nebudou víza po brexitu příliš drahá.

Nakonec jsme byli v museu hodně dlouho a tak jsme se došli na královský Holyroodský palác a opatství podívat jen zvenčí. Udělali jsme fotku a zamířili jsme zpět do centra podívat se do obchodního domu Primarkt. Petra si tam koupila bundu a šli jsme naproti na tramvaj, co jede na letiště. Jenže lístek stál 6 liber a když to je autobusem za 4,50, není co řešit. Vrátili jsme se 200 m k nádraží Waverly a před ním nastoupili do autobusu č. 100, který nás odvezl na letiště. Cestou jsme předjížděli tramvaj a byla úplně narvaná. Pro milovníky moderních technologií jedno upozornění. Když si lístek na letiště koupíte u řidiče stojí 4,50 liber, když si ho ale koupíte přes mobilní apku a aktivujete si ho moc brzo (více než 5 minut před nástupem), propadne vám a musíte si ho koupit znovu. A to je konec vyprávění.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

út 26. prosince 2023

Sraz opět 26.12. 2023 v 9:00 na parkovišti pod Valečovem. Tady je plánek.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček