Zbultran

logo

Pěšky z Bohnic do pivovaru Únětice

Únětický pivovar

Únětický pivovar

Už jsme dlouho nikam nešli, a tak jsem vymyslel pochod z Bohnic do Únětického pivovaru s použitím přívozu. Start byl v 9:00 u kostela Sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích. Jak se blížil start a v televizi ukázali předpověď počasí, začali se postupně odhlašovat putovníci. Nakonec to dopadlo tak, že na startu jsme se sešli v pěti – já, Petra, Sabča, Ondra a Jiřík.

Dali jsme si startovního panáka mojí domácí griodky a Ondrovy 23tileté Zacapy. Potom jsme po modré TZ sešli k Vltavě a pak jsme pokračovali po červené TZ k přívozu Roztoky – Klecánky.

Stihli jsme přívoz v 11:05. (Tady je odkaz na plavební řád.). Na druhém břehu Vltavy nás opustili Ondra s Jirkou a vydali se vlakem ku Praze. My si dali malé Unětice (desítku) v místní hospůdce. Pokračujeme po modré TZ a náhodou se stavíme v malé hospůdce Zvířátka. Měli tu Únětice, 10 i 12 a pak 2 speciály (konkrétně Raven APA a The Sisters Waffle Dance). Těžko jsme se loučili, ale museli jsme dokončit výlet. Krásným Tichým údolím jsme došli až k Únětickému pivovaru. Odbočku na Alšovu vyhlídku jsme minuli.

Sabča se v pivovaru těšila na zelňačku, já si dal koláč quiche a Petra lívanečky s borůvkovou marmeládou. Samozřejmě jsme si dali i pivo. Pak jsme se vrátili do Roztok s krátkou zastávkou v hospůdce Zvířátka. V Roztokách jsme se vydali domů vlakem či autobusem. Celkem jsme ušli 18 km. Tady je mapka. Výlet byl velmi vydařený a možná bychom z něj mohli udělat tradiční akci.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety