Zbultran

logo

Ze Zámků do Unětického pivovaru a zpět

Do Únětic 2020 za dob Covid-19

Do Únětic 2020 za dob Covid-19

Zavolal poutník Hroch, co děláme o víkendu. Jsme v Praze. Fajn, tak půjdeme na výlet, třeba do toho pivovaru v Uněticích. A od kud? Od nás z Klubu … pěšky. Podíval jsem se na MAPY.CZ a vyšlo mi to celé na 35 km. Volám Hrochovi, že to s berlí nedá a nakonec se dohodneme na kompromisním řešení, půjdeme od stanice MHD Zámky, kousek od útulku pro psy v Tróji. Tady je mapka s naplánovanou trasou.

Loni (2019) jsme šli podobnou trasu s Ondrou, Jiříkem a Sabčou ze Starých Bohnic.

Na startu nás bylo 9 osob a pes, přesně podle regulí Covid-19 štábu. Po krátké diskusi, zda nepřejedeme řeku rovnou na přívozu Zámky-Sedlec a nevydáme se opačným směrem, což bylo zamítnuto, jsme se vydali severním směrem podél modelů planet a těles Sluneční soustavy. Po asi 3 km jsme se nasvačili a vypili nějaké víno, abychom ulevili batohům, takže nám ujel přívoz Klecánky – Roztoky a museli jsme čekat půl hodinu na další. Na druhé straně jsme zavolali dědovi Prokopovi a v restauraci U Koruny, na začátku Tichého údolí, si dali další pivko a jídlo z okénka. Poté, co se děti vyblbly u podzemního zvukovodního telefonu, jsme popošli k další zastávce, restauraci U zvířátek. Tady měli chleby s pomazánkami, pivní speciály, škoda že se nemohlo jít dovnitř. Pokračovali jsme Tichým údolím až do Únětic k pivovaru, kde jsme potali Erika s Maruškou a Davídkem.

Občerstveni nefiltrovanou desítkou jsme se obrátili na zpáteční cestu, Ajka (s rodinkou) nás poslala napřed a už jsme se nepotkali. Dorazili do Roztok a jeli domů vláčkem. My s Hrochama jsme odbočili na rozcestníku Maxmiliánka doprava, ale po nějaké době, když jsme narazili na žlutou TZ (Svojsíkovy sady) jsme odbočili špatně doleva. Asi po 50 metrech jsem to podle mobilu zjistil a chtěl jsem se vrátit, Hroch ale odmítl. Tímto jsme si prodloužili cestu o cca 5 km. Když se znovu podíváte na mapku, uvidíte ten rozdíl.

My se tedy vrátili na ulici Tiché údolí a vlastně jsme jen obešli Zvířátka. Cesta zpět byla naprosto stejná, jen už jsme toho měli dost a pletli jsme nohama. Doma, když jsem vylezl z auta jsem měl pocit, že jsem zapomněl chodit. Podle mobilu to bylo 22 km (podle mapy 20 km). Příště bych to vzal druhou stranou, třeba nezabloudíme :-).

Fotografie jsou tady.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety