Zbultran

logo

Z Petřína na Pražský hrad

Pokračování minulého výletu

Pokračování minulého výletu

Před třemi nedělemi jsme podnikli procházku na Petřín. Napadlo nás tedy pokračovat tam, kde jsme skončili.

Sraz byl opět na Újezdu u památníku obětí komunismu. Počkali jsme tu na Kačenku s Ivošem a jejich dvojčaty. Přece jenom vypravit se s prťaty zabere více času, než původně předpokládali. Posvačili jsme a popili něco ze zásob na cestu. Pak nás opustila Ajka s Adámkem, protože Hroši byli bez dětí. Když jsme byli konečně všichni, vyjeli jsme lanovkou nahoru na Petřín, poté co jsme byli poučeni obsluhou, že doprovod kočárku má cestu zdarma jen když má ssebou pasy dětí v kočárku :-).

Pokračovali jsme zelení do kláštera Premostrátů. Měli jsme štěstí, končila mše a tak jsme se mohli podívat dovnitř a poklonit se ostatkům Sv. NorbertaBazilice Nanebevzetí Panny Marie. Ochutnali jsme pivní speciály v nedaleké klášterní pivovarské hospodě.

Pak jsme pokračovali na Hrad a před ním doprava, kde jsme u Salmovského paláce potkali Hrochova kamaráda pouličního hudebníka Jirku. Nakonec jsme sešli Nerudovou ulicí a zakončili vycházku u pomníku Milady Horákové, zavražděné komunisty.

Už mě napadá trasa na další vycházku. Start u Jízdárny Pražského hradu a pak kolem letohrádku Královny Anny a mostkem z Chotkových sadů na Letnou …

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety