Zbultran

logo

Matala 2021 - cesta na Red Beach

První stoupání

První stoupání

Z Mataly jsme vyrazili na Red Beach. Cpt. Barefoot popsal, že tam vedou 2 cesty. Jedna začínala hned vedle hotelu. Tak jsme si jí vybrali. Šlo se hezky po rovince až na parkoviště. Pak jsme se museli vyšplhat do sedla před námi. Vypadalo to zatím dobře, protože tu byl ještě stín a tedy se nebudeme smažit v tom vedru. Místy jsme museli lézt po čtyřech.

Jak už to bývá na horách, nastalo to, co Petra těžko rozdýchávala. Když jsme vylezli do sedla, zjistili jsme, že nejsme ještě úplně nahoře a cesta do kopce pokračuje. Marně jsem se snažil vybírat to pozitivní. Třeba že cesta už není tak prudká a brzo se kopec otočí a půjdeme jen dolů …

Ale zvládli jsme to a mohli si dát Nejlepší mojito na planetě od mojito mastera Joanise za 9 Euro / kus. Pláž také stála za to. Písek byl žlutý, lidí méně. Byly tu cedule nude beach, FKK a pod. a mísili se tu naháči s textilákama a nikomu to nevadilo. Jen za slunečník chtěli 10 Euro a nedonesli k němu lehátka, která měli na hromadě. Kdo by se lopotil? My slunečník nepotřebovali, měli jsme polostan z LIDLu. To, co jsme ušetřili, jsme propili v míchaných drinkách (vlastně víc).

Cesta zpět byla také svízelná, ale nahoře jsme zvolili delší, však méně strmou stezku. Takže jsme na Red Beach nebyli naposledy, jak Petra vyhrožovala, ale ještě asi tak 5×. Ono je to tak, když něco za něco stojí, bývá to spojeno s určitou námahou.

Fotky z cesty i z pláže.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

út 26. prosince 2023

Sraz opět 26.12. 2023 v 9:00 na parkovišti pod Valečovem. Tady je plánek.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety