Zbultran

logo

Výlet bez bratra otce Petra po Praze

Startovní foto

Startovní foto

Vymysleli jsme si výlet pro bratra otce Petra s přihlédnutím k zdravotním možnostem poutníka Hrocha. Bohužel ruský prezident Putin napadl 24. 2. 2022 vojensky svobodnou Ukrajinu. To mělo mimo jiné za důsledek i to, že bratr otec Petr nemohl přijet a musel se zůčastnit setkání s biskupem. Když už jsme měli výlet domluvený, konal se. Jen jsme start posunuli na pozdější čas.

Od Hrošího doupěte jsme šli dolů k Vltavě, podél ní na Trojskou lávku a přes ní do Stromovky. Stomovkou pak k Šlechtově restauraci a nahoru k Místodržitelskému letohrádku. Stromovku jsme opustili u Ruské ambasády a pokračovali jsme Korunovační ulicí na Milady Horákové do bufetu na oběd. Cesta byla trochu problematická, protože před Ruskou ambasádou byla demonstrace, policejní vozy se spuštěným světelným majákem, těžkooděnci. Přesto jsme do bufetu dorazili.

Tam jsme se najedli a opustila nás Ajka s Adámkem, kteří jeli na nádraží sledovat vlaky. Hroši a já pokračujeme Letnou k Letohrádku Královny Anny. Brána do Královské zahrady byla zavřená a zůstane tak až do 31.3.. Ťapeme tedy podél zdi na Hrad Pražský. Při vstupu byla zpřísněná opatření, rámy, kontrola zavazadel. Kolem Hrochova známého, flašinetáře Jirky, dojdeme do Valdštějnského paláce. Tady Hroch kupuje Jinře katalog výstavy a pak se obracíme a po Zámeckých schodech dorazíme na Malostranské náměstí. Tady se rozloučíme, Hroši čekají na tramvaj já jdu přes Karlův most na Křižovnické náměstí. Na kostele Sv. Salvátora visí protiválečný transparent. Jdu Klementýnem. Je tu nádherný klid a ticho. Pokračuji přes Staromák kolem domu U kamenného zvonu. I zde visí Ukrajinské vlajky. Trasu končím na Náměstí republiky, kde vlezu do metra. Bylo to 16,8 km. Bolí mě celé tělo a to jsme dříve chodili 40 km docela běžně …

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety