Zbultran

logo

Lázně Jáchymov 2022

Hotel Ak. Běhounek

Hotel Ak. Běhounek

Loni jsme byli velmi spokojeni s pobytem na zkoušku v radonových Lázních Jáchymov. To jsme bydleli v hotelu Radium palace. Letos jsme vyzkoušeli modernější hotel Akademik Běhounek. Přijeli jsme ve čtvrtek a hned jsme šli na procedůry. V sobotu a v neděli byl čas na výlet.

Loni jsme nestihli navštívit Ostrov. Na hotelovém informačním kanálu v TV běžela na Ostrov pořád reklama a tak jsme se cestou tam stavili v řemeslném pivovaru Rudohor a vyzvedli si nějaké lahváče. Oni tu nemají hospodu, kde by se jejich piva dala ochutnat. Pak jsme vyrazili do zámeckého parku, který v roce 1625 založil tehdejší majitel ostrovského panství, Julius Jindřich, vévoda sasko-lauenburský. Přešli jsme most, obešli zavřený Letohrádek a zamířili jsme si to ke kostelu svatého Jakuba většího, románsko-gotické jednolodní stavby pocházející z let 1224–1226. Vraceli jsme se na náměstí a cestou jsme se stavili v doporučované hospůdce U Doktora na levném Chodovaru 11. Na náměstí pak jsme zašli na pizzu do pizzerie Paparazzi. Trochu to trvalo, ale sýrová pizza byla výborná. Mezitím se venku 3× změnilo počasí: vítr, chumelenice, slunečno.

Využili jsme počasí a zamířili si to do areálu bývalého kláštera Piáristů. Tady jsme si prohlédli kapli Sv. Floriána, kapli svaté Panny Marie Einsiedelnské i zrestaurovaný klášterní kostel Zvěstování Panny Marie s expozicí církevních památek a zrušených kostelů. Pohřební kapli sv. Anny jsme viděli jen z okna klášterního kostela.

V neděli jsme jeli autem do obce Abertamy. Tady mají vyhlášenou kozí farmu a bistro s ještě vyhlášenějšími domácími ovocnými knedlíky. Petra si dala halušky s domácí brynzou, ale mají tu i krmi pro masožravce. Je to tu vyhlášené a pokud si chcete pochutnat či nakoupit domácí sýry či mléko, zastavte se. My tu nechali auto a ještě před obědem jsme podnikli výlet k Červené jámě, propadlému cínovému dolu. Tam a zpět cca 9 km, počasí opět velmi proměnlivé. Petra mi připomněla moudro dědy P., starého skauta, že zimní výlety je potřeba počítat s dvojnásobnou kilometráží kvůli náročnosti.

Cestou zpět do hotelu jsme se ještě stavili na vyhlídce na Perninské rašeliniště a na tzv. Šlikovce.

Zde se podívejte na fotodokumentaci.

Další pobyt byl poznamenán střevní chřipkou, kterou přivezli ruští lázenští hosté a tak jsme se byli jen podívat do Údolí mlýnků jako rekonvalescenci.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety