Zbultran

logo

Lázně Jáchymov 2023

Jáchymov 2023

Jáchymov 2023

Tak jsme do Jáchymovských lázní vyrazili potřetí. Vybrali jsme si pension Dalibor, spojený s léčebným hotelem Běhounek zastřešenou chodbou. Výhodou bylo, že jsme měli i malou kuchyňku, kde jsme si mohli uvařit čaj. V ostatních pokojích hrozili pokutou za vlastní rychlovarnou konvici. Na procedury a jídlo jsme chodili do Běhounka. Objevili jsme ještě jednu zkratku dolů do Agricoly přes mostek a výtah hotelu Astoria.

Většinou jsme měli procedury od 9 hod. dopoledne a tak jsme měli čas na výlety po okolí. Znovu jsem ocenil publikaci „Zdař Bůh!“, kterou jsme při prvním pobytu dostali zdarma od průvodce Štoly č. 1..

V pondělí jsme vyrazili projít si Císařkou alej tvořenou i stoletými lípami vysázenými v letech 1898–1903. Pojmenovaná byla po císaři Františku Josefu I. na počest výročí jeho 50leté vlády. Šli jsme od Jáchymovské radnice a byl to nejlepší směr, protože z kopce aleje to byl dolů pěkný sešup.

Úterý bylo vyhrazené pro Abertamy s vyhlášeným bistrem. Dali jsme si ovocné knedlíky posypané domácím tvarohem. Byla to lahůdka. Cestou na Červenou jámu, propadlý cínový důl, jsme pak vypili litr vysokotučného mléka. Loni jsme se tu brodili sněhem, letos vše rašilo mnoha druhy nádherné zeleně. U Červené jámy jsme loni neuspěli s občerstvením (byli jsme tam v dubnu a otevírali v květnu). Letos jsme vyrazili v květnu, ale v pondělí a úterý mají zavřeno. Nevraceli jsme se stejnou cestou ale dokončili jsme okruh přes Hřebečnou.

Ve středu jsme prošli námi nově objevenou trasu bývalé železnice (nyní stezky pro kola a pěší) z Jáchymova do Horního Ždáru. Zpátky pak místním autobusem (cca každých 20min.)

Autobusem nahoru na Boží Dar a pak dolů do Jáchymova po žluté TZ. To byl plán na čtvrtek. Na Božím daru jsme si dali 2 piva a koprovou polívku (prý omáčku) s pošírovaným (ztraceným) vejcem a pečeným bramborem (s grenailemi) á 190,–/porce. Cestou dolů jsem si radši zapnul navigaci od Seznam.cz a tak, když jsme si udělali odbočku na Hadí horu, nám pani z mobilu pořád nadávala, ať se otočíme a vrátíme na „Had Hora O.D.B.“.

V pátek jsme si zopakovali Ostrov a pizzerii Paparazzi. Park je pořád nádherný. V letohrádku měli otevřeno a tak jsme si ho prohlédli i s výstavou fotografií místního rodáka Bořivoje Hořínka a expozicí historického porcelánu. Cestou domů jsme se zastavili v pivovaru Rudohor, kde náhodou ve čtvrtek otevřeli pivovarskou Špeluni.

V sobotu ráno jsme si dali vycházku k Mlýnkům.

V Jáchymově od 10 otevírali lázeňskou sezónu a tak tu byl celodenní program. Pro mě nejlepší byl Jazz Cakes se zpěvačkou Luckou Víškovou, který zahajoval. Pro Petru nejspíše Ready Kirken , který program na hlavní scéně končil. Velmi zajímavý byl i Roman Veverka z Blue cimbal, který zpíval a hrál na cimbál velmi netradiční skladby.

Tady je odkaz na fotografie.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

so 20. dubna 2024

A je to tady. Pokračujeme v tradici. Na Bacín vyrážíme v sobotu 20.4. 2024 vlakem z Prahy hl.n. v 8:45. V Zadní Třebani budeme v 9:22; v 9:33 přestoupíme do vlaku na Liteň, kde budeme 9:43. Následně vyrazíme na 10km okružní trasu přes Bacín a skončíme zase v Litni. Z Litně návrat (16:10, 16:19 / 16:32, 17:09) nebo pozdější (18:10, 18:19 / 18:32, 19:09). více

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety