Zbultran

logo

17. ročník pochodu kolem Valečova

Valečov 2023 - 17. ročník

Valečov 2023 - 17. ročník

Něco málo po osmé vyrážíme s Petrou na sraz, který je na parkovišti pod Valečovem. Posíláme SMS Hrochům a Svoboďákům. Cestou přemýšlím, jak výlet (pochod) zmírnit. Tady je plánek. Šlo by to. Když za Valečovem znovu dojdeme k silnici, můžeme se vydat po ní až na Krásnou vyhlídku a zbudou-li síly pokračovat v protisměru na Drábské světničky. Když jsme došli na místo, nechal jsem hlasovat a vyhrála původní nezkrácená trasa.

Začalo bláto, což komentoval Adámkův bratránek slovy: „Bláto bylo před námi a bude i po nás“. Potkali jsme myslivce na lovu, kteří trefili jen jednoho mladého kňoura, protože ti „staří nejsou k jídlu“. Matýsek byl smutný, že jsme kvůli taťkovi nešli zkrácenou trasu, protože „jak mu ujede noha bude namydlenej a vezmou ho záda“. Jako by bláto nestačilo, začaly vývraty stromů přes cestu. Byly asi poměrně čerstvé a tak se je zatím nikdo ani nepokusil odstranit.

Došli jsme na téčko a vydali se doprava na stoupák k Píčově statku. Nohy ujížděly v bahnu, každý se snažil najít ty nejschůdnější nášlapy. Vzpomínali jsme na Blanku, jak s námi šla toto stoupání před 6 lety (na odkazu je i video) půl roku před tím, než zemřela. I toto strastiplné stoupání skončilo a uviděli jsme vstupní bránu k Píčově statku. Z náhorní plošiny byl krásný výhled na Bezděz. Bohužel tu chyběly lavičky. Staré dosloužily a nové už nikdo neinstaloval. To samé bylo s informační cedulí v rohu, která vybledla a stala se cílem sprejerů. Klesání skalní průrvou k Drábským světničkám bylo nebezpečné, protože někdo přerval ocelové lano zábradlí a nové už tam nikdo nedal.

V přístřešku na Drábských světničách jsme poobědvali. Byla spousta cukroví, chlebů se sýrem, ořechů, nakládaných sýrů i směsi listových salátů. Hroch vytáhl lahev, kterou koupil, ač vinotéčník, na pumpě. Sám nepil, protože měl nové prášky proti bolesti a netroufl si. Martin udělal chlebíčky s nějakou luxusní paštikou. Po občerstvení jsme došli na Krásnou vyhlídku a kolem Mužského jsme se vrátili k autům.

Výlet trval 6 hodin, ušli jsme podle mobilu 11,8 km s převýšením 21 pater.

Zde odkaz na Hrochův deníček o tomtéž.

Tady jsou fotografie. Ajka dala svoje na FB.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety