Zbultran

logo

XI. Tradiční výlet na Bacín

Bacín 2024

Bacín 2024

Pokračujeme v tradici. Všem přišel dříve standardní termín – začátek ledna, moc drsný. Všude sníh a plno myslivců. Na Bacín tedy vyrážíme v sobotu 20.4. 2024; vlakem z Prahy hl.n. v 8:45. V Zadní Třebani přestoupíme do vlaku na Liteň. Je nás málo, Hroši, bratr Otec Petr a já s Petrou. Ostatní neměli čas, většinou jeli na chalupy či chaty. Vyrazíme na 10km okružní trasu přes Bacín s koncem zase v Litni.

Počasí je mizerné. Prší nám do ksichtu a fouká studený vítr. Ssebou máme červené víno, k té zimě se hodí víc. Na Bacíně uděláme krátký obřad, občerstvíme se a vracíme se na silnici a po ní zpět kolem Mramoru do Litně. Máme 2 hodiny času do odjezdu vlaku, které využíváme k občerstvení v restauraci Ve stínu Lípy. (Název restaurace vychází ze stejnojmeného názvu knihy spisovatele Svatopluka Čecha, který v Litni žil. Staletá lípa, zmíněná v názvu, stála poblíž místního kostela svatého Petra a Pavla, v předminulém století se u ní potkávali zdejší usedlíci, a to díky výhodné pozici mezi hospodou a kostelem.)

Bratr Otec Petr je milovník historických navigací a celou cestu ssebou táhl 2 ks (FTx401 a FTx601). Ta novější ke konci selhala a tak je obrázek ve fotkách z té starší.

Geografická data z cesty:

měřítko obou map: 300 metrů vzdálenost ušlé trasy: 8,46 km průměrná rychlost pohybu: 3,6 km/h čas ativní chůze: 2h 19 min

Tady je odkaz na Hrochův deníček.

Tady jsou fotky.

Příště nás doufejme bude víc. V restauraci Ve stínu Lípy je místa dost.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety