Zbultran

logo

Mauricius 2024 - Výlet do Port Louis

Vstupenky do musea Modrý Mauricius

Vstupenky do musea Modrý Mauricius

Poslední výlet taxíkem jsme podnikli do hlavního města Port Luis pojmenovaném po francouzském králi Ludvíku XV.. Nejdříve jsme se nechali vyvézt na pevnost Citadela (Fort Adelaide). Vstup je volný a je zde nádherný rozhled do všech stran.

Další zastávka bylo parkoviště u Muzea s Modrým Mauriciem (Blue Penny Museum). Řidiči taxíku jsme řekli, že nám stačí 3 hodiny, což se nakonec ukázalo jako málo. Prohlédli jsme si expozici o lodích na Mauriciu a viděli jsme i modrého a červeného Mauricia. Osvětlují je každou hodinu jen na 10 minut. Stejně není nic vidět. Naštěstí tam je zvětšená kopie s popisem, proč je známka tak vzácná. Hezké je, že známky zakoupilo pro muzeum konsorcium velkých Mauricijských firem stejně tak jako sochy a obrazy Paula a Virginie, postav nejznámějšího románu s dějem odehrávajícím se na ostrově. Tyto sochy a obrazy jsou vystaveny v přízemí musea.

Pak jsme se prošli přes Gaudan Waterfront, Umbrela Square (všechny deštníky byly zavřené – měl přijít velký vítr) až k Aapravasi Ghat. Tady bylo museum přistěhovalectví zdarma. Většina předků dnešních obyvatel si prý tímto Ghátem (přístavním molem) prošla. V obchodech Gaudan Waterfront bylo všechno nechutně předražené. Asi hodinu před odjezdem jsme našli podchod pod dálnicí, která vede skrz město a odděluje zbytek města. Na druhé straně byla spousta krámků a velká zeleninová tržnice. Hledal jsem tu sušené dračí ovoce, ale nic sušeného jsme tu nenašli. Proč to asi sušit, když je tu spousta čerstvého. A pak jsme pospíchali na taxík a nic jsme nekoupili kvůli nedostatku času. Alespoň jsme ušetřili :-)

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety