Zbultran

logo

Mauricius 2024 - Sri Sri Krsna-Balarama Mandir (ISKCON Vedic Farm)

Šri Šri Krisna Balarama Mandir

Šri Šri Krisna Balarama Mandir

V průvodci jsme se dočetli, že hotelové taxi jsou dražší. Vyrazili jsme pěšky před bránu hotelového komplexu, kde jsme při včerejší vycházce viděli taxíky. Je třeba prý smlouvat. Jenže byly tu jen 3 taxíky a všechny od hotelu, což se poznalo podle nápisu na dveřích. Pokoušel jsem se chvíli smlouvat a podařilo se nám snížit cenu o 200 MUR (Mauricijských rupií, 1 MUR cca 0,60 Kč).

Taxík nás vezme na védskou farmu Sri Sri Krsna Balarama Mandir u městečka Bon Accueil a dá nám 2 hodiny na prohlídku, pak nás vezme zpět. Včera mi umřel táta, tak mám touhu po nějaké duchovní útěše.

Přijeli jsme na místo, prohlédli si chrám, oknem jsme nakoukli do gurukuly (škola) a prohlédli si goshalu (kravský chlív). Mají tam i takový stánek s prasadám (občerstvením nabídnutým předtím božstvům). Před chrámem jsem si koupil pytlík na japu. Starý je děravý. Pak jsme šli do chrámu na zpívání a tančení. Přednáška byla bohužel ve francouštině a tak jsme vyšli ven a chvíli jsme obdivovali zahrádku s velkými keři tulasí. Vzpomněli jsme na Veroniku, která doma pěstuje tulasí s velkým úsilím a přitom není odměněna jejím bujným vzrůstem. Tady se nemusí přisvěcovat lampou a roste to samo.

Skončilo aráti a zvali nás na hostinu. Omluvili jsme se, že musíme na taxík. Tak nás alespoň jeden oddaný vzal dopředu před lidi, kde se udělovalo požehnání takovou stříbrnou vázou.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety