Zbultran

logo

XVI. Putování po archivních sklepích Znovínu 2013

Autor před akátovým sudem, kde zrála Robinia

Autor před akátovým sudem, kde zrála Robinia

Tak proběhlo další z řad Putování se Znovínem, na které se vždycky strašně těšíme. Letos byly nějaké zmatky s ubytováním a tak jsme měli 2 noci místo 3. Nakonec to ani nevadilo, protože poutník Hroch se těšil domů za Jindrou a v sobotu, kdy byl plánovaný výlet stejně pršelo.

Po ubytování na Kaplance jsme vyrazili na oběd do vegetariánské restaurace Na věčnosti. Cestou však jsme narazili na restauraci U Karla, kde měli zvláštní nabídku – pečenou kachnu. Jako jediný vegetarián jsem byl přehlasován a šlo se na kachnu. Všichni si jí chválili a my s Hrochem si dokonce dali domácí meruňkovici (protože pivo nám nestačilo). Na Horním náměstí jsme nastoupili do autobusu (tentokrát jsme jeli společně) a zamířili si to na první ochutnávkové místo – Vodní mlýn ve Slupi. Tady už tradičně podávali k vínu 4 druhy chleba z pekařství Růžička. Začlo se Veltlínským zelený VOC 2012 (š. 2017), které nebylo vůbec špatné. Překvapila nás vynikající Rulanda bílá 2012 (š. 2033) a v kategorii cena/výkon obstál Viognier 2011 (š. 1037) a Chenin blanc 2011 (š. 1036). Tramín červený VB 2011 (š. 1072) splnil očekávání. Červená vína v Jaroslavicích nepřekvapila.

V Příměticích nás čekala vlajková loď Znovínu Ryzlink rýnský 2012 (š.2044). Je to vynikající ryzlink ze Strachotic z vinice Dívčí vrch, který nazrával v akátových sudech a vyhrál mnoho medajlí. Měl jen jednu vadu a to cenu – 380,– Kč za lahev.

V Sedlešovicích jsme ochutnali mimo jiné i dvě mladá vína, která skokově podražila z 60,– na 80,– Kč. Ve sklepě Louckého kláštera mě oslovil Veltlín zelený 2012, jubilejní víno Augustiniánského opatství (š. 2012) a v kategorii cena/výkon jakostní Sauvignon 2012 z Hnanic U kapličky (š.2052). Ve Strachoticích mě neoslovilo nic, protože mám radši tichá vína.

V pátek jsme jeli do termálních lázní v LAA a navštívili jsme i vynikající saunový svět. Cestou domů jsme se stavili na pozdním obědě v Happy staru, většina si dala klasiku – obří řízek, ale i ostatní pokrmy byly lahodné. Jen Markétě se nezdálo kafe, že má být menší. Od 19 hodin jsme nastoupili na další ochutnávku, tentokrát vinařství Lahofer. Nebylo tu jediné špatné víno. Mě chutnal Dornfelder VH 2011 (š. 7911), Veltlín zelený VOC 2011 (š. 4811) a Mladý Lahofer (cuvee MT a MM). Petru zaujala Mladá Lahoferka vhodná k pizze a pak sladší Tramín červený, VH, 2012 (š. 2312) s chutí po liči a Pálava, VH, 2012 (š. 2112) s příchutí liči a vůní čajové růže a černého bezu. Po ochutnávce jsme si i zazpívali s jednou Znojemskou sbormistryní původem z Třebíče, která ochutnávala u vedlejšího stolu. Snažila se nás naučit i místní píseň, ale manžel jí od nás odtrhl a musela se vydat domů.

Hrochův deníček je tady.

Letošní podzimní putování se vydařilo a už se těšíme na květen 2014.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček