Zbultran

logo

Libušín 2016

Libušín 2016 - 25. ročník

Libušín 2016 - 25. ročník

Před 10 lety jsme se na bitvě Libušín potkali s poutníkem Hrochem. Byli jsme tam s dědou Prokopem a tak jsme se rozhodli, že vyrazíme znovu. Navíc, letos se konal 25. ročník a bitvy se zúčastnil náš Zbyňa a doprovodné klání absolvoval dědův zeťák Pepa.

Děda nás honil a tvrdil nám, že Pepa má bitvu už od 11 hodin. Řekl jsem mu, že si asi nepřečetl program, že první bitva bude až od jedné hodiny. Vyrazili jsme ale už před desátou a na Libušíně byli před jedenáctou. Děda se vytratil, šel hledat dceru Jarušku i s vnučkou Jůlinkou. Dvakrát nám volal, my to neslyšeli a dvakrát mu volala Petra a neslyšel zase on. Když někdy po jedné konečně přišel, dozvěděli jsme se, že se Pepa zúčastnil na koupališti Battle of The Nations.

My si tedy zatím prošli tržiště, oba tábory (obyčejný i LH), pochutnali si na palačince, vypili pivo a pokecali s Danielou a Jirkou. Po návratu dědy P. jsme dokoukali bitvy na pokračování, včetně jedné dětské. Od čtyř začalo mrholit. Také byla větší zima. Potali jsme i Jarušku a Pepu, zrovna když skončil turnaj. Vzpomněli jsme i na Hrocha, který hrál pohádku dětem na posvícení a nemohl jet s náma.

Nakonec nám dal Zbyňa odvézt tašku z LIDLu se zbrojí, ranec s prošívanicí a mečem a jeli jsme domů.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček