Zbultran

logo

Skopelos 2018, Drakontóschisma a mys Amarandos (Tři borovice)

Tři borovice na mysu Amarandos

Tři borovice na mysu Amarandos

Zítra letíme domů a já nebyl na Třech borovicích, naprosto kultovním místě. Tady se totiž točila Mamma Mia (ta první) – scéna piknik se třemi potencionálními otci. Z pláže jsme se vrátili ve čtyři, ale přepadla mě lenost. Takže jsem vyrazil až v pět. Začátek cesty je totiž do kopce po silnici, na kterou pere odpolední sluníčko.

Po zdolání kopce jsem se rozhodl výlet rozšířit o návštěvu Drakontóschisma (dle mě Dračí soutěsky či zátoky). Odbočilo se ze silnice doleva o fous dříve než na Tři borovice. Po asi 500 m jsem byl na konci cesty, kde je taková malá vyhlídka s minikapličkou uvnitř, ze které není nic vidět. Musel jsem tedy dolů ke kraji soutěsky a tam nebylo také nic vidět. Udělal jsem tam malé panoramatické video zde:

Vrátil jsem se na odbočku na Tři borovice, rostoucí na mysu Amarandos a pustil se cestou vzhůru do kopce. Před 2 lety jsme se tudy vraceli s Petrou už za svitu měsíce a neznali jsme cestu a tak se to zdálo delší. Já teď už cestu znal a tak mi to ubíhalo rychle. Došel jsem na kraj lesa, který letos (2018) shořel při lesním pořáru. Bylo to cítit ve vzduchu. V jednou zákrutu cesty byl strom ohořelý jen napůl, tady se požár zastavil. Mrkněte na fotky za článkem. Ohořelý byl i les na mysu Amarandos, jen ty Tři borovice zůstaly zelené neohořelé. Za rok se uvidí jestli stromy vyraší nebo zda je úplně po nich. Tady jsem nafotil pár fotek, ale pořád se mi tu někdo motal. Je to holt známé místo a je tu provoz. Pak jsem se vykoupal a vydal se zpět přímo do kopce, abych si trochu zkrátil cestu. Tady je video z cesty:

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček