Zbultran

logo

13. Tradiční výlet z Valečova do Valečova

Valečov 2018

Valečov 2018

Jsou čtyři hodiny odpoledne a jsme zpátky doma po absolvování výletu kolem Valečova. Jednalo se již o 13. ročník pochodu. Poslední dobou po stejné trase.

Kde jsou ty časy, kdy jsme vyráželi z Valečova do Borku? Bylo to v roce 2007. To jsme to šli dvakrát, 2. ledna a 29. prosince. V roce 2009 jsme šli z Valečova na skalní hrad Pařez, to byl 4. ročník. O rok později jsme změnili směr pochodu a vyrazili z Borku na Valečov. V roce 2011 se konal 6. ročník a začali jsme trasu zkracovat. V roce 2012 jsme se na 7. ročníku pochodu ještě vzchopili a dali naposledy celou trasu. 8. tradiční pochod už vedl na Valečov z hradu Kost. Pak už se konaly spíše jen vycházky kolem Valečova.

Připomínka posledních ročníků: dvanáctý, jedenáctý, desátý, devátý.

Ale vraťme se ke dnešnímu výletu. V devět jsme se potkali na parkovišti pod Valečovem. Ivošek s Kačenkou a bojovými psy se na poslední chvíli omluvili. Čekali jsme jen na Martina s Ajkou a Adámkem, kteří přivezli i čivavu Deníska. Eliška na to zapomněla a tak jsme vyrazili bez ní a i bez novomanželů Petra a Zuzky M., kteří doma trpěli střevními potížemi s celou rodinou.

Udělali jsme startovní foto a vyrazili kolem Valečova. Jako už tradičně jsme potkali místní myslivce ze Zásadky na honu divočáků. Cestou roklí na Píčův statek jsme vzpomněli na Blanku, která tu s námi byla před 2 roky a všechno zvládla, i když byla smrtelnou nemocí už značně vysílená. Poprvé, alespoň pro mně, jsme odbočili na Klamornu a prohlédli si toto dávné hradiště. Pod přístřeškem u vstupu do Drábských světniček jsme poobědvali z vlastních zásob. V restauraci Na krásné vyhlídce jsme to ani nezkoušeli, protože před ní bylo plné parkoviště dražších vozidel. Já, Jirka, Honza a Martin jsme vylezli na Mužského a pak jsme dohnali zbytek výpravy a společně dorazili do restaurace v Zásadce. Tady jsme si dali pivo, někteří polívku a vrátili se na start pod Valečov.

Fotky jsou zde.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety