Zbultran

logo

Výlet k Vojtěchově a Zdislavině studánce

Zdislavina studánka pod Lemberkem

Zdislavina studánka pod Lemberkem

Vrátili jsme se z Edinburgu a včera jsme navštívili poutníka Hrocha v Klubu. Tam jsme domluvili výlet k Vojtěchově a Zdislavině studánce. Vyrazili jsme dnes přibližně v 9 hodin. Sraz si dáme u Vojtěchovy studánky. Tam trefím, už jsme tam s Hrochem byli a navigace v mobilu studánku našla. Podle fotografie jsem studánku i poznal.

Kolem desáté jsme zaparkovali na odbočce ze silnice a volám Hrochovi, kde jsou, že už jsme na místě. On, že brzy dorazí, že už jsou u Mělníka. Zarazil jsem se, něco je špatně. My jsme u Přerova nad Labem. Volám znovu a domluvíme se, že si prohlédneme každý svou studánku a pak vyrazíme do Jablonného v Podještědí. Navíc nám Hroch přiveze vodu ze své Vojtěchovy studánky.

V Jablonném (v Podještědí) jsme se potkali na rozkopaném náměstí. Dali jsme si pizzu v pizzérii bez obsluhy, dort a kávu v cukrárně a vyrazili jsme do Baziliky svatého Vavřince a svaté Zdislavy. Bazilika byla zavřená a v klášteře nikdo nebyl a to jsem i zazvonil na zvonec v ambitu. Nedá se nic dělat, akce byla neplánovaná a nikomu jsme předem neřekli. Vyrážíme ke studánce zkratkou, Hroch s francouzskou holí nás vede zkratkou. Zkratka byla sice zkratkou, ale ne moc pohodlnou a tak jsme se belhali – jedna poraněná páteř, dvoje pochroumaná kolena, důchodce a Petra, která si nevzala turistické hole.

Obešli jsme Markvartický rybník. Bylo nádherné počasí a já přemýšlel o koupeli, ale kolem bylo moc lidí a já neměl plavky. Ostatní mě přemlouvali, že to je v pohodě a mysleli, že bude švanda. Já však nechtěl být zatčen pro veřejné pohoršení a tak z koupele sešlo. Pak jsme došli ke studánce, napili se uzdravující vody, pomodlili se ke Zdislavě a vydali se domů.

Tady bude odkaz na Hrochův deníček.

Tady je odkaz na fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety