Zbultran

logo

Matala 2021

Matala 2021

Matala 2021

Kvůli krachu cestovky Melissa jsme nemohli jet na náš zamilovaný Skopelos. Vzpomněl jsem si, že kdysi dávno (možná před 20 lety) jsme byli na Krétě a navštívili jsme pláž s tmavým pískem v zálivu, který si tu v šedesátých letech oblíbili Hippies. Byli jsme tu tehdy na výletě sotva půl dne, ale už tenkrát jsem si řekl, že by se tu dalo pobýt i déle. Tak jsem našel zájezd od cestovky Blue Style do hotelu Zafiria, kde se dala nakonfigurovat téměř libovolná délka pobytu a vyrazili jsme sem na 14 dní.

Ubytování bylo útulné. Uklízečky pracovali na 100 %. Bohužel jsme jim zapomněli nechat něco od cesty. To nás mrzelo, tak se sem budeme muset ještě vrátit a napravit to. Odpolední recepční byla fajn paní a naučila mně jak si říct řecky o klíč (Parakala to klívi ekaton pende) a zeptat se jak se má (Pos ise) na což je odpověd (kala nebo poly kala).

Snídaně byly velmi dobré, byly to švédské stoly s obsluhou. Vadilo nám jen to, že tu někteří při snídani kouřili. Stejně tak bylo nepříjemné kouření na balkoně vedlejšího pokoje.

Pláž v Matale tvoří tmavší písek a ten se po poledni pěkně rozpálí. Je potom obtížné dostat se do vody, když nemáte deku přímo u vody. Našel jsem si tedy na webu Cpt. Barefoot cestu na vedlejší pláž Red Beach, ale to si zaslouží samostatný článek.

V Matale je poměrně známá archeologické památka – tzv. římské hroby. Když jsme tu byli před těmi asi 20 lety, byl v jedné jeskyni hippízák a hrál na buben (takový ten, jak se na něm vkleče sedí). Teď už je to oplocené a vybírá se 4 Eura vstup. Když jsem se tam plahočil, nabídla mi mladá holka, jestli nechci pomoci. Ale bylo to oprávněné, už jsem děda :-).

Našli jsme tu dvě dobré restaurace: řeckou Sirtaki a rastafariánskou Mad Irie. V Sirtaki vařili výborně, ale jejich specializace byla ryby a mořské plody. Dali jsme si vždy 2 předkrmy (na půl) a hlavní jídlo. Skoro se to nedalo sníst. Na závěr pak donesli červený meloun a kořalku (rakii). Já jí neochutnal, protože nechci znovu přijít o chuť, jak už se mi jednou v minulosti stalo díky zánětu trojklanného nervu. Prý byla jemná.

Na IPhonu jsem hledal nějakou vegetariánskou restauraci a našel jsem Mad Irie. Odkaz na samostatný článek je tady.

Tady jsou fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety