Zbultran

logo

6. ročník pochodu z Valečova

1. Na parkovišti pod Valečovam

1. Na parkovišti pod Valečovam

Tak se rok sešel s rokem a máme za sebou další – již šestý – zimní pochod kolem hradu Valečov. Na na parkovišti pod hradem Valečov se nás letos sešlo šest.

Mustang ze skupiny Pink Elefants přijel na parkoviště první. Já s Petrou a Jirkou brzy po něm a na konec se přiřítil Martin s Ajkou. Poutník Hroch byl letos nemocný a tak musel výlet oželel a tak nás z teplé postele alespoň podporoval SMSkama. Monika byla také nemocná a zůstala v Teisendorfu.

Kolem deváté jsme vyrazili po zelené TZ přes Nad Valečovem, Branžež, Chrby. Tady jsme dohodli, že zacházku na Kost vynecháme. Zamířili jsme si to nejprve po silnici a pak po lesní pěšině kolem obory do Žehrova. Pak jsme odbočili doleva na žlutou TZ do Příhraz. Tady byla otevřená restaurace Pod kaštany, která ani loni nezklamala. Měli tu výborného tmavého Zubra a za tři byl výherní los. Jenže, protože s náma nebyl Hroch, nevyhráli jsme nic.

Po pivu a vydatné krmi nám ztěžkly nohy a tak jsme se do kopce po žluté pěkně ploužili (ta méně sportovně zdatná část výpravy). Před Krásnou vyhlídkou jsme se vrátili po zelené TZ přes Mužský na Skalku a pak po silnici na Valečov k autům.

Ušli jsme kolem 20 km. Výlet se vyznačoval velkým vlhkem a tedy spoustou bláta, protože bylo docela teplo. Také foťáky docela protestovali. Mě blbly baterky a Ajce stávkoval foťák pro nadměrnou vlhkost. Takže odkazy na fotky od Jirky a od Ajky a na video.

Připomínka předchozích ročníků: pátý, čtvrtý, třetí, druhý a první.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

2. Jirka nasadil rychlé tempo
3. Zbytek výpravy si dával pozor na bláto
4. Portské na zahřátí
5. Vody bylo všude dost
6. Ale teplý čaj byl lepší
7. Dost to klouzalo
8. Každý hledal měně bahnitou cestu
9. Sama mezi poli
10. Tady jsem litoval, že jsem si dal 2 piva
11. Hezký šutřík
12. Přeskočit to nešlo, takže podlézt a narovnat hřbet

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety