Zbultran

logo

Výlet VSB po keltských památkách v okolí Březnice II

1. VSB před Kadovským viklanem

1. VSB před Kadovským viklanem

Byli jsme s DP znovu pozváni na výlet volného sdružení badatelů směrem na jih od Prahy. Jednou už jsme vynechali, to jsme byli ochutnávat ve Znojmě. Zde odkaz na 1. výlet VSB.

Sraz byl opět v Březnici u kostela. Když jsme se dali dohromady vyrazili jsme do nedaleké Dobré vody na Hrochův hrádek (v Encyklopedii Keltů v Čechách od Jiřího Waldhausera je psáno o této lokalitě pod názvem BOR). Zde vyběhli keltologové do pole hledat střepy. Nejůspěšnější byla Anička Bauerová a já od ní dostal ten nejkrásnější střep. Potom jsme si prohlédli valy i zříceninu Hrochova hrádku. Jiří Svoboda (klimatolog a člen volného sdružení badatelů) se nám marně snažil vyvrátit názor, že valy jsou keltské.

V Hudčické hospodě U Bartůňků jsme poobědvali a pak vyslechli i Jiřího přednášku o singularitách v počasí, o prastarých cestách, které vedly naší krajinou a o nově objeveném kulatém stolu krále Artuše v anglickém Chesteru (odkaz1, odkaz2), odkaz Anglicky. Pak ale přišla paní Andělka a přinesla vynikající zákusek a pozornost se rázem přenesla od duchovní potravy k potravě hmotné. Tedy bylo to vynikající, ještě jednou děkujeme.

Spěchali jsme do Kadova prohlédnout si proslulý viklan, který na své místo usazoval Pavel Pavel. Tady jsme na parkovišti podle zápachu zjistili, že nám v autě uniká nafta. Všechno jsme utřeli a doufali jsme, že na další zastávce se loužička znovu neobjeví. Byl jsem z toho dost nervózní a tak jsem ani neprotestoval, když se zavelelo k odjezdu aniž bychom si prohlédli věštecké misky v nedaleko umístěném dalším kamenu. Na poslední zastávce u Žižkova kamene jsem zjistil, že nafta teče pořád a po společném fotu jsme vyrazili do servisu v Mníšku pod Brdy. Přežili jsem to my i auto.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

2. První zastavení u Dobré vody
3.
4.
5. Pole plné střepů keltských
6. Anička - nejůspěšnější nálezce
7. Úlovek
8. Osvícený DP
9. Val možná dokonce keltský
10. Tohle zbylo z Hrochova hrádku
11.
12. Autor podpírá zříceninu
13.
14. Zpátky do aut!
15. Úlovek
16. Kaple Sv. Máří Magdalény postavená za 30-leté války C. Luragem
17. Uvnitř je Sv. Libor (Kelt), v Čechán neobvyklý světec
18. Vzhůru ke ...
19. .. Sv. Františkovi
20. Před hospodou U Bartůňků v Hudčicích
21. Singularity
22. Přednášející Jiří Svoboda
23. Pozorní posluchači
24. Stůl krále Artuše byl v Chesteru
25. Paní Andělka
26. Kadovský viklan
27. Něco povídání o viklanu
28. Tzv. Žižkův kámen
29. Tyto tři dámy vše zpunktovaly

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Keltové