Zbultran

logo

Lefkada 2019

Lefkada - pontonový most

Lefkada - pontonový most

Letos (2019) jsme se vydali na nový ostrov, na Lefkádu. Použili jsme opět služeb naší oblíbené cestovní agentury Talent Travel. Letadlo letělo z Ruzyně v 6:00 a za dvě hodiny přistálo na řecké pevnině na letišti Preveza nedaleko Aktia. Letiště je na místě, kde bylo ležení vojska Marka Antonia v námořní bitvě u Actia (2. září roku 31 př. n. l.). Marcus Antonius byl poražen Octavianem; jen Kleopatře se podařilo prorazit blokádu a prchnout.

Loni jsme byli už potřetí na ostrově Skopelos. Sousedi z nudapláže si chválili Lefkádu, konkrétně pláž Milos, která je přes kopec z letoviska Agios Nikitas. Prý tam skoro nikdo není. Také na cpt. Barefoot pláž doporučovali. Jenže situace se změnila. Když jsme hned první den vylezli na kopec a pohlédli dolů na pláž Milos, zjistili jsme, že je plná organizovaných slunečníků k pronájmu za 15 euro pro pár a i po stranách je plno lidí. Byl tu jeden starší řecký nudista a ten nám říkal, že dokonce někdo vyhodil ceduli upozorňující, že konec pláže je uzavřen pro akutní nebezpečí padajících kamenů. A důvod, proč je tu tolik lidí? Začalo tu jezdit lodní taxi, zpočátku 2 lodě a od letoška (2019) už 4 lodě. Tedy výsledek, lidí je tu jako … (hodně).

Další věc, co nás překvapila, byla cena za nejmenší auto z půjčovny sjednané přes cestovku. Je to 65 Euro na den. Sice s plným pojištěním, ale pořád je to hodně. My byli zvyklí na cenu 25–30 Euro na den. Výsledkem bylo to, že jsme používali autobus a byli jsme jen v hlavním městě. Odtud se dalo jet jiným busem do Nidri, ale tam jsme nejeli. Neviděli jsme tedy maják na jihu nad útesem, kde se zasebevraždila Sapfó, ani vnitrozemí a nebyli jsme ani na nejvyšší hoře.

V hlavním městě jsme byli 2×. Poprvé, to bylo v sobotu, jsme navštívili archeologické museum, které mělo podle průvodkyně být zavřené. Tady jsou fotky.

Podruhé jsme jeli do hlavního města s cílem navštívit Pevnost Sv. Maura. Prošli jsme se podél maríny, která patří turkům, a pokračovali jsme po nasypané hrázi k pontonovému mostu téhož jména. Tady jsou fotky z pevnosti. A tady dole video z otevření a uzavření pontonového mostu pro jachty a plachetnice.

Nakonec se nám podařilo najít i pláž, kde jsme mohli být nahatí. Bylo to napůl cesty k pláži Pefkoulia, cca 2 km pěšky po silnici a tak se nám na ostrově nakonec také líbilo. Navíc jsme objevili i vynikající hospodu přímo v Agios Nikitas – Klimataria Taverna, kterou mohu s čistým srdcem doporučit.

Poslední zbytek fotek je tady.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety