Zbultran

logo

Skopelos 2020

Plakátek v autobuse

Plakátek v autobuse

Na ostrově Skopelos jsme už byli 3×, tak moc se nám tu líbí. V roce 2015 a o rok později v roce 2016. Potřetí v roce 2018. kdy jsem napsal článek o tom, proč jet ještě někdy znovu? Článek se skládá z PRO a PROTI (důvodů), ostatně klikněte si na odkaz.

Letos bylo všechno jinak kvůli Covid 19. Nejdříve hrozilo dle semaforu, že budeme muset mít PCR test, aby nás tam pustili, ale pan Babiš zavolal do Řecka a zrušili to. Při příletu jsme vystoupili z letadla a více než polovina lidí z letadla šla na výtěr z krku. A to bylo celé, už se nikdo neozval. Od průvodkyně jsme se pak dozvěděli, že nejvíc lidí berou z českého letadla, protože přilétá první. Ve 12 už mají splněnou denní kvótu a jdou domů.

Pak ještě posílalí SMS od mobilních operátorů, že možná (mayby) bude testování na covid 19 a karanténa jeden den. Já si z angličtiny od učitelky pamatoval, že „mayby“ je hodně nízká pravděpodobnost a tak jsem se zeptal průvodkyně, která nám řekla, ať si z toho nic neděláme, že to posílají i několikrát za den, vždy, když se ztratí signál a znovu se naváže. Někteří lidi na schůzce nebyli a nezeptali se. Jednodenní karanténu drželi a ještě jim bylo divné, že jí má manžel a manželka v jiný den.

Ostrov je stále málo dotčen turistickým ruchem. V době koronavirové tu bylo lidí ještě méně. To se promítlo i do počtu návštěvníků na nudistické pláži Velanio doporučené cpt. Barefootem. Bylo tu méně lidí a oproti minulé návštěvě navíc 4 placené slunečníkové sety. Nám stačil stín skalky u vstupu a tak jsme je nepotřebovali. Chyběla tu švédská „nude policajtka“.

Na konci pláže byly prameny pitné vody, které přetékaly z takových misek do dalších tochu níže položených. Ale nějaký „zelený ekolog“ tam pomaloval kameny zlatou a stříbrnou barvou (lépe vidět na fotkách) a přidal pár hrnkových květin a nazval to „nature resource“. Tady je letošní (2020) video.

Pro srovnání starší video z minulé návštěvy.

Začali jsme používat nový způsob ohřevu oběda na pláži a to zahrabání do písku v pravé poledne. Za pár minut jsou třeba vinné listy v konzervě teplé a možno konzumovat.

Jeli jsme na obligatorní výlet s Mamma Mia, který stál 2× tolik než poprvé, ale každá sranda něco stojí. Navštívili jsme i lisovnu olivového oleje, kde se úkon platí desátkem t.j. podílem na vylisovaném oleji. Napadá mně, jak asi odvádí DPH? :-)

Další den jsme šli pěšky s ještě dvěma modelkama ke Třem borovicím (mys Amarandos). Na fotkách je ale nehledejte. Místo nich je na nich pes, který se k Petře připojil a doprovázel jí celou cestu. Ona šla totiž o deset minut napřed, aby nás „nebrzdila“. Pak jsme měli co dělat jí dohnat, musela na nás za kopcem počkat. Šli jsme buldozery rozšířenou prašnou cestou, aby tam mohli dojet i lenivci v půjčených neteréních autech. Následky požáru lesa jsou pořád znát, pahýly ohořelých stromů v již zelených křovinách. Video z cesty před 2 roky najdete na tomto odkazu.

Samozřejmě jsme navštívili i bar Thalassa s terasou nad mořem, na které posezení a konzumace patří k nejlepší zážitkům na ostrově. Ochutnali jsme i pivo z nově otevřeného místního pivovaru Spira. Malé pivo za 6 euro. Bylo dobré, ale NaPalmě mám těch piv za to víc.

Jako každý rok, jsme se dozvěděli i něco nového: vedlejší vesnice Agnontas se jmenuje podle vítěze soutěže v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jehož loď zde v témže roce i přistála.

Minule otravné vosy letos na Skopelu skoro nebyly, místo nich bohužel komáři.

Nezapomeňte na fotky.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček