Zbultran

logo

10. Tradiční výlet z Valečova (tentokráte do Valečova)

1. Desátý ročník pochodu na Valečov

1. Desátý ročník pochodu na Valečov

Tentokráte jsme museli změnit termín. Místo druhého svátku vánočního jsme vybrali první sobotu v novém roce 2016. Do Letňan k nám přijela Laďka z Prčic a děda Prokop. Nastoupili jsme do modrého autíčka vyrazili jsme směr Valečov. V druhém vozidle vyrážel se spožděním poutník Hroch s Jindrou, Péťou Mašínem a Zuzkou. Jeden z nich se zpozdil, ale Hroch slíbil, že to nikomu neřekne. Jel jsem tedy po dálnici stovkou, abychom na ně nečekali příliš dlouho v mrazu.

Omylem jsem z dálnice odbočil o odbočku dříve a tak nás Jindra v Hroším autě nepozorovaně předjela. Pak volal Ivošek, že bere Kubíčka (Yorkšírského pitbulteriéra) a vyráží za námi a že nás dojdou.

Na parkovišti už čekalo Hroší auto a tak jsme vyndali víno a smradlavý sýr s chlebem ke svačině a začali jsme pít a jíst a jinak různě zdržovat, aby nás Ivoš s Kubíčkem dojel. Když bylo vše snědeno a vypito, začínala být všem zima a museli jsme vyrazit. V tu chvilku dorazil Ivoš. A tak jsme na Valečov dorazili 9:50, tedy téměř hodinu po plánovaném startu. V bufetu pod Valečovem si chtěl koupit Petr M. turistickou známku. Bylo mu ale vynadáno, že otevřeno je až za deset minut. Nakonec nerudného pána ukecal, ale my ostatní jsme radši šli dál a označili bufet jako Hospodu Na mýtince, kde nemají rádi hosti a je proto zbytečné tam nechávat peníze.

Pokračovali jsme po plánované trase. Tady je mapka. Klouzalo to všude jako čert a Hroch s tím měl trochu potíže, protože za 14 dní jde na operaci s páteří a každé cuknutí ho bolelo.

Cestou jsme dali ještě nějaké víno, na Drábských světničkách dokonce č.š. 9040. Ivošek dodal vynikající bezlepkové dortíky od Kačenky, která musela nemocná zůstat doma. Těšili jsme se na teplé jídlo v hospodě Na krásné vyhlídce, jenže tam bylo zavřeno a nápis, že je na prodej. A tak jsme mrzli dál a vyrazili na parkoviště pod Valečov. V Zásadce měli otevřenou malou hospůdku, příjemně vytopenou s pivem Hrubý Rohozec a vepřovým gulášem a zelnou polévou. Nikomu se nechtělo domů.

Připomínka předchozích ročníků: devátý, osmý, sedmý, šestý, pátý, čtvrtý, třetí, druhý a první.

Hrochův deníček je tady a tady fotky:

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček